از بین بردن کالری شیرینی | کاهش تاثیرات بد مصرف شیرینی در عید

برای کاهش تاثیرات منفی شیرینی های عید٬ چیکار کنیم؟

A
۰

در روزهای تعطیل که مصرف شیرینی زیاد می شود بهتر است راهکارهایی برای کاهش تاثیرات بد آن بر سلامت بدن داشته باشیم.

در عید مصرف شیرینی و خوراکی های قند دار ممکن است نسبت به هر زمان دیگری از سال بیشتر باشد. شیرینی باعث افزایش چربی و قند در بدن می شود و بهتر است بعد از خوردن آن راه حلی برای از بین بردن کالری ناسالم آن از بدن داشته باشیم. با چند راه حل ساده و کم دردسر که به شما معرفی کردیم از خطرات احتمالی استفاده از شیرینی کم کنید.

راهکارهای از بین بردن تاثیرات خطرناک مصرف شیرینی

مقداری پروتئین و فیبر مصرف کنید

با خوردن پروتئین و فیبر که دیر هضم هستند، سطح قند خون خود را در حالت تثبیت نگه دارید. اگر چنین کاری نکنید سطح قند خونتان پس از اینکه خیلی سریع بالا می رود دوباره افت می کند و به خوردن دوباره غذاهای قندی رو می آورید. گزینه های مناسب میان وعده می توانند مواردی مانند سیب و کره بادام زمینی، تخم مرغ آب پز، پسته و سبزیجات.

 یوگا کار کنید

بیشتر مردم می گویند وقتی دچار استرس می شوند مقدار مصرف غذاهای قندی شان افزایش می یابد. در یک تحقیق که اخیرا انجام شده بود محققان دریافتند: زمانی که یک خانم دچار استرس شده نوشیدنی قندی استفاده می کند و واکنش بدنش به استرس تحریک می شود. این روزها که انواع شیرینی بیشتر از هر زمان دیگری در دسترس شما هستند ممکن است با بالا رفتن سطح استرس٬ میزان مصرف شیرینی خیلی زیاد شود.  کلاس یوگا به کاهش استرس و در نتیجه کاهش مصرف غذاهای شیرین کمک می کند.

شیرینی

بعد از مصرف شیرینی٬ غذای سالم نوش جان کنید

خوردن غذاهای شیرین باعث می شود بیشتر هوس غذاهایی را بکنید که برایتان خوب نیستند. برای خود یک غذای سالم آماده کنید تا اگر به غذا نیاز داشتید دوباره به سمت غذای شیرین و ناسالم نروید و این بار بتوانید قند خونتان را کنترل کنید.

مصرف غذای حاوی پروبیوتیک

تحقیقات جدید نشان داده اند که باکتری های بد روده از قندها تغذیه می کنند و می توانند روی عملکرد شناختی تان تاثیر بگذارند. دفعه دیگر که بیش از حد غذاهای قندی خوردید، غذایی حاوی پروبیوتیک مانند ماست یونانی یا کفیر بخورید تا باکتری های خوب معده تغذیه شوند.

منبع: دکتر کرمانی
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    دیدگاه
    آخرین اخبار
    اخبار روز سایر رسانه ها