ضرر تن ماهی با تخم مرغ | خوردن تن ماهی با تخم مرغ

ترکیب سمی تخم مرغ و تن ماهی؛ خوشمزه ی خطرناک!

A
۰

ترکیب تن ماهی و تخم مرغ موجب آسیبر سانی به دستگاه گوارش مخصوصا عده شده و احتمال ابتلا به بیماری هایی مانند روماتیسم را افزایش می دهد. در ادامه درباره مضرات آن بیشتر می خوانید.

ترکیب تن ماهی و تخم مرغ از دم دستی ترین ترکیب ها برای غذا می باشد که در صورت کمبود وقت می توانید در کمترین زمان آن را تهیه و نوش جان کنید. این ترکیب غذایی شاید خوشمزه و کم دردسر و یا حتی کم هزینه باشد اما خطرات جبران ناپذیری برای بدن دارد. در ادامه درباره مضرات خوردن تن ماهی و تخم مرغ باهم بیشتر می خوانید.

تن ماهی و تخم مرغ برای بدن ضرر دارد؟

تن ماهی به همراه تخم مرغ به هیچ وجه ترکیب مناسبی نیست! حتی در طب سنتی نیز گفته شده که از مصرف ماهی و تخم مرغ اجتناب کنید. در طب سنتی مصرف لبنیات، تخم مرغ و گوشت با همدیگر به شدت منع شده است و نباید این ها را به صورت (دو به دو یا هر سه) را با هم مصرف کرد.

همانطور که گفتیم، نباید سه دسته غذایی را با هم مصرف کرد زیرا با هم ناسازگار هستند. بعضی غذاها وقتی با هم ترکیب شوند، خاصیت یکدیگر را خنثی می کنند و اگر مصرف این غذاها را ادامه دهیم دچار کمبود املاح و ویتامین های لازم می شویم.

ترکیب تن ماهی و تخم مرغ

مصرف بعضی از غذاها مثل ماهی و تخم مرغ در معده تولید عفونت و کرم می کند و منجر به ابتلا بیماری نقرس، روماتیسم، قولنج، بواسیر، پیوره و دندان درد می شود.

بعضی از غذاها نیز وقتی با هم خورده شوند از ترکیب آن ها سمی تولید می شود که راه را برای میکروب ها باز می کند. در بعضی موارد مصرف این غذاها جذب بدن نمی شود و در خون رسوب می کند که در نتیجه منجر به ایجاد انواع سوداها و اگزماها می شود.

در طب سنتی تن ماهی همراه تخم مرغ منع شده زیرا خوردن تن ماهی و تخم مرغ اثرات و خواص هردوی آنها را خنثی کرده و در نتیجه بدن نمی تواند مواد مغذی این دو ماده را جذب کرده و دچار کمبود مواد معدنی و ویتامینی می شود.

منبع: زوم لایف
مطالب مرتبط
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    دیدگاه
    آخرین اخبار
    اخبار روز سایر رسانه ها