رژیم سیب زمینی | رژیم سیب زمینی ۷ روزه

چطوری میشه با رژیم سیب زمینی تو ۳ روز لاغر شد؟

A
۰

از بهترین سبزیجاتی که می توانید برای لاغری استفاده کنید سیب زمینی است. این خوراکی فیبر، پتاسیم و کربوهیدارت دارد که می تواند در روند کاهش وزن موثر باشد. با رژیم سیب زمینی در ادامه آشنا می شوید.

اگر دغدغه اضافه وزن را دارید و دوست دارید با روشی در کمترین زمان وزن کم کنید می توانید از سیب زمینی استفاده کنید تا در یک هفته وزن زیادی را کم کرده و مقداری فیبر، پتاسیم و کربوهیدارت نیز دریافت کنید. در ادامه با رژیم سیب زمینی و خواص آن آشنا می شوید.

رژیم سیب زمینی چیست؟

رژیم سیب زمینی اصولاً یک رژیم کوتاه مدت است و برعکس سایر رژیم های دیگر مانند رژیم پروتئین، رژیم کانادایی و. . ارزان تر است (چون قرار است، فقط سیب زمینی بخورید). همان طور که از نام این رژیم مشخص است، تنوع غذایی در این رژیم معنایی ندارد و شما تنها با خوردن سیب زمینی به مدت سه الی پنج روز (البته رژیم سیب زمینی، هفت روزه هم وجود دارد) می توانید تا 4500 گرم از وزن خود را کاهش دهید.

سیب زمینی خام حاوی 79 درصد آب، 17 درصد کربوهیدرات (که 88 درصد آن نشاسته است)، 2 درصد چربی و مقادیر بسیار کمی چربی است. اگرچه سیب زمینی همه مواد غذایی مورد نیاز بدن را تأمین نمی کند، اما برای مدت کوتاهی به عنوان یک رژیم چند روزه می توان از آن استفاده کرد. برخی از متخصص های تغذیه از سیب زمینی به عنوان بهترین قرص رژیم غذای که تاکنون کشف شده است، یاد کرده اند.

با وجود تمامی مزایایی که برای رژیم سیب زمینی ذکر شد، باید بدانید که این رژیم نمی تواند تمام مواد غذایی مورد نیاز بدن را تأمین کند و به همین دلیل بیشتر کارشناسان تغذیه این رژیم را به مدت کوتاه توصیه می کنند (سه روزه یا نهایتاً دو هفته). ادامه دادن رژیم سیب زمینی برای مدت زمان طولانی می تواند به بدن شما آسیب وارد کند، پس سعی کنید در بازه زمانی که اشاره شده است، از رژیم سیب زمینی استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:با خوردن سیب از ۳ تا ۷ روز لاغر شو!

قوانین رژیم سیب زمینی

 • رژیم سیب زمینی مانند سایر رژیم های موجود، قوانین و اصول مربوط به خود را دارد که برای حفظ سلامتی باید به این اصول پایبند باشید.

 •     باید به مدت سه الی پنج روز تنها باید سیب زمینی بخورید.

 •     بسته به وزن و اشتهای هر فرد می توان روزانه 900 گرم تا 3 کیلوگرم سیب زمینی مصرف کند.

 •      بهتر است در زمان رژیم سیب زمینی از چاشنی ها و سس ها استفاده نکنید (می توانید از مقادیر ناچیزی فلفل سیاه و نمک استفاده کنید).

 •      در طول این رژیم تنها مجاز هستید از نوشیدنی های مانند آب، چای سیاه و سبز و قهوه تلخ بنوشید.

 •     در طول این رژیم بهتر است، انجام ورزش های سنگین را کنار بگذارید و به سراغ ورزش های سبک بروید.

 •     بهتر است در طول این رژیم از مکمل های غذایی استفاده نکنید.

انواع رژیم سیب زمینی

رژیم سیب زمینی 3 روزه

شعار رژیم سیب زمینی کاهش 5 کیلویی وزن تنها در سه روز است. در هنگام رژیم سیب زمینی سه روزه بهتر است، روزانه 12 لیوان آب بنوشید. یک کیلو نیم سیب زمینی را برش دهید و سپس بپزید، پختن سیب زمینی را تا زمان طلایی شدن آن ها ادامه دهید. بعد از پخته شدن، سیب زمینی ها را به شش قسمت تقسیم کنید و در طول روز میل کنید. برای خوش طعم شدن سیب زمینی ها می توان از چاشنی های طبیعی مانند فلفل، فلفل سیاه، آویشن، نمک و. . به مقدار کم استفاده کنید. فراموش نکنید که این رژیم سه روزه است و آن را بیشتر ادامه ندهید.

در ادامه یک برنامه غذایی رژیم سیب زمینی سه روزه برای شما آورده شده است:

 •     صبحانه: برای صبحانه بهتر است دو عدد سیب زمینی را به همراه یک فنجان قهوه تلخ میل کنید.

 •     میان وعده (چاشت): یک سیب زمینی آب پز میل کنید.

 •     ناهار: دو عدد سیب زمینی را پوره کنید و میل کنید.

 •     عصرانه: یک سیب زمینی پخته شده در فر می تواند، مناسب باشد.

 •     شام: سیب زمینی پخته شده را کمی تفت دهید، البته بدون کره و هر نوع روغنی.

رژیم سیب زمینی

رژیم سیب زمینی 7 روزه

طرفداران رژیم سیب زمینی هفت روزه بر این باور هستند که شما تنها با مصرف سیب زمینی در این مدت می توانید پنج تا شش کیلو وزن کم کنید. به شما پیشنهاد می کنیم 5/1 کیلوگرم سیب زمینی را به صورت کامل بشویید و آن را درون فر قرار دهید. اجازه دهید سیب زمینی ها خوب پخته شود (طلایی شود) و سپس از فر خارج کنید. بنابر تعداد وعده های که در طول روز مصرف می کنید، سیب زمینی ها را به چهار تا شش قسمت تقسیم کنید. بهتر است، روزانه دو وعده سیب زمینی را بدون اضافه کردن هیچ گونه چاشنی میل کنید، در مابقی وعده ها مجاز هستید تا از چاشنی هایی مانند روغن زیتون، کره، فلفل سیاه، آویشن، نمک و. . استفاده کنید.

رژیم سیب زمینی و ماست

رژیم سیب زمینی به همراه ماست، همان طور که از نامش قابل تشخیص است، یک رژیم ساده است و به رعایت این رژیم به نسبت رژیم سیب زمینی آسان تر است. این رژیم درست مانند رژیم سیب زمینی به صورت کوتاه مدت توصیه می شود و یک برنامه سه روزه دارد که شامل خوردن سیب زمینی و ماست در تمامی وعده ها است. این رژیم نیز مانند رژیم سیب زمینی نمی تواند، تمامی مواد غذایی بدن را تأمین کند و نباید آن را برای مدت زمان طولانی ادامه داد.

مزایای رژیم سیب زمینی

 • گرفتن رژیم سیب زمینی بسیار راحت است و این به دلیل کوتاه بودن دوره رژیم است، کوتاهی دوره رژیم سیب زمینی یکی از مزیت های مهم این رژیم به شمار می رود. حتماً شما هم متوجه این موضوع شده اید که نمی توان رژیم سیب زمینی را برای مدت زمان طولانی ادامه داد، اما این رژیم مزایای بسیار زیادی دارد که در ادامه به برخی از این مزایا اشاره خواهیم کرد.

 • سیب زمینی از دسته سبزیجات است و مانند همه سبزیجات، سیب زمینی منبع غنی از ویتأمین C، پتاسیم، آهن و فولات به شمار می رود.

 • در رژیم سیب زمینی شما تنها مجاز به استفاده از سیب زمینی هستید (نهایتاً اضافه کردن مقدار ادویه و نمک در این رژیم مجاز است)، پس در طول روز نیاز به محاسبات دقیق کالری دریافتی مواد غذایی نیست چرا که در طول روز شما تنها مقادیر مشخصی از سیب زمینی با کالری مشخص را مصرف می کنید.

 • گرفتن یک رژیم پروتئین با توجه به هزینه های بالای خرید مواد پروتئینی (مانند گوشت قرمز، گوشت سفید، تن ماهی و. .) بسیار پر هزینه خواهد بود؛ سیب زمینی یک ماده غذایی ارزان قیمت است و مصرف روزانه یک تا دو کیلوگرم در روز هزینه چندانی برای شما در بر نخواهد داشت.

 • مطالعات نشان داده است که مصرف روزانه فیبر عملکرد دستگاه گوارش را بهبود می بخشد و از بروز برخی بیماری های گوارشی مانند یبوست جلوگیری می کند. علاوه بر بهبود بخشیدن به عملکرد دستگاه گوارش، فیبر غذایی می تواند در کاهش وزن و همین طور قند خون بسیار مؤثر باشد.

بیشتر بخوانید:معرفی رژیم هویج و فواید آن

عوارض رژیم سیب زمینی

 •     شما باید در تمام مدت فقط و فقط سیب زمینی بخورید، این محدودیت مواد غذایی می تواند شما را کلافه و از ادامه رژیم منصرف کند. بسیاری از افرادی که این رژیم را شروع می کنند، آن را می شکنند چرا که تحمل خوردن سیب زمینی بدون هیچ چاشنی برایشان بسیار سخت است.

 •     رژیم سیب زمینی شما را محدود می کند، محدودیت از نظر روانی شما را مایل می کند تا بعد از اتمام رژیم به سراغ پرخوری بروید و سریعاً وزنی که از دست داده اید را جبران کنید (حتی این امکان وجود دارد که وزن تان بیشتر از قبل شود).

 •     چربی ها، پروتئین ها، ویتأمین ها و برخی مواد مغذی برای عملکرد بدن ضروری هستند، این رژیم فاقد این مواد غذایی است که می تواند فعالیت های ذهنی و بدنی شما را با مشکل روبه رو کند.

 •     اگر رژیم سیب زمینی را برای مدت زمان طولانی مدت ادامه دهید، حتماً توده عضلانی شما تحلیل می رود که این اصلاً خوشایند نیست.

 •     رژیم سیب زمینی بسیار کم کالری است، این رژیم می تواند از متابولیسم بدن و در نتیجه سوزاندن کالری بعد از یک مدت جلوگیری کند (بدن به این میزان کالری دریافتی عادت می کند و دیگر وزن شما کاهش پیدا نمی کند). به شما پیشنهاد می شود از این رژیم به عنوان یک رژیم شوک دهنده و برای مدت زمان کوتاه استفاده کنید.

منبع: غفاری دایت
مطالب مرتبط
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  دیدگاه
  آخرین اخبار
  اخبار روز سایر رسانه ها