خواص کلاهک بادمجان | مضرات کلاهک بادمجان | طبع کلاهک بادمجان

کلاهک بادمجان معجزه ای برای سلامت بدن + طبع و نحوه مصرف

A
۰

از خواص کلاهک بادمجان می توان به درمان بواسیر و رفع مشکلات بارداری اشاره کرد. با مهم ترین خاصیت های کلاهک بادمجان در ادامه آشنا می شوید.

اگر شما هم به هنگام پوست کندن بادمجان کلاهک آن را دور می اندازید بهتر است از این کار صرفه نظر کنید. کلاهک بادمجان دارای طبع گرمی بوده و خاصیت زیادی برای سلامت بدن مانند درمان دیابت و رفع عفونت ها را دارد. اینفوگیاهی مهم ترین خاصیت های کلاهک بادمجان را در ادامه توضیح می دهد.

طبع کلاهک بادمجان

کلاهک بادمجان دارای طبیعتی گرم و خشک است.

خواص کلاهک بادمجان

کلاهک بادمجان برای دیابت

کلاهک بادمجان نیز مانند خود بادمجان منبعی غنی از فیبر است. حضور فیبر فراوان در رژیم غذایی و رژیم لاغری از جمله مواردی است که پزشکان به افراد مبتلا به دیابت توصیه می‌ کنند.

کلاهک بادمجان سرشار از آلفا گلوکوزیداز و همچنین آنژیوتانسین است که هر دو این موارد موجب بهبود جذب گلوکز می ‌شوند. دیگر مواد موجود در کلاهک بادمجان که برای درمان دیابت موثر و تاثیرگذار هستند می ‌توان به مواردی مانند کوئرستین، بتاکاروتن، ژنیستئین و کورکومین اشاره کرد.

بیشتر بخوانید:بادمجان و خواص آن برای رفع انواع بیماری ها

کلاهک بادمجان در بارداری

از جمله رایج ‌ترین بیماریهای خانمهای باردار در دوران بارداری دیابت بارداری است. از جمله خواص کلاهک بادمجان می ‌توان به خواص کلاهک بادمجان برای قند بارداری اشاره کرد. قند بارداری به راحتی توسط مصرف کلاهک بادمجان قابل درمان است

کلاهک بادمجان برای عفونت

برای بهره مندی از خواص کلاهک بادمجان در رفع عفونت باید ابتدا کلاهک بادمجان را خشک کرده و سپس کلاهک بادمجان خشک شده را مانند اسپند در آتش ریخته تا دود کند و سپس خود را در معرض دود قرار دهید تا عفونت موجود در بدن شما را خشک کند. کلاهک بادمجان برای عفونت واژن نیز مفید است.

کلاهک بادمجان برای بواسیر

از جمله خواص کلاهک بادمجان می‌توان به تاثیر شان در درمان بواسیر اشاره کرد. کلاهک بادمجان را همراه با دم آن با آب جوشانده و سپس صاف کنید و از آن روزی یک قاشق بنوشید و یا کلاهک بادمجان را خشک شده را در آتش ریخته بسوزانید و از دود حاصل بهره مند شوید که برای رفع و درمان مشکلاتی مانند بواسیر و خونریزیهای روده ‌‌‏ای تاثیرگذار و مفید است.

نحوه مصرف کلاهک بادمجان

طرز تهیه پودر کلاهک بادمجان

کلاهک بادمجان را جدا کنید و در زیر نور خورشید قرار دهید تا کاملا خشک شود. پس از خشک شدن کلاهک بادمجان آن را پودر کرده و این پودر را می ‌توانید در سالاد، ماست و … بریزید و یا آن را مانند دارو میل نمایید.

دمنوش کلاهک بادمجان

نوشیدن جوشانده‌ کلاهک بادمجان به اندازه روزی یک قاشق غذاخوری و یا دود حاصل از آتش زدن کلاهک بادمجان خشک شده می‌ تواند در درمان مشکلاتی همانند بواسیر و خون‌ریزیهای روده ‌‌‌ای مفید باشد. از دیگر خواص کلاهک بادمجان می ‌توان به مواردی مانند قطع کننده خون ریزیهای روده ‌ای، قابض بودن، بند آوردن خون اشاره کرد.

بیشتر بخوانید:خواص بادمجان برای خانم ها

عوارض کلاهک بادمجان

یکی از محبوب‌ترین خواص کلاهک بادمجان این است که قند خون را به سرعت کاهش می‌دهد به همین علت برای افرادی که قند خون پایینی دارد مضر است.

همچنین افراد دیابتی که تز داروهای شیمیایی برای قند خون خود استفاده می‌‌کند نباید به صورت همزمان از کلاهک بادمجان برای دیابت استفاده کنند زیرا موجب افت ناگهانی و شدید قند خون می‌شود و برای مصرف کلاهک بادمجان باید با پزشک متخصص مشورت کنند.

مطالب مرتبط
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    دیدگاه
    آخرین اخبار
    اخبار روز سایر رسانه ها