خواص گل سرشور برای پوست | طرز تهیه ماسک صورت با گل سرشور

با گل سرشور، پوست شیشه ای داشته باش! + روش تهیه ماسک

A
۰

گل سرشور می تواند جوش های پوستی را از بین ببرد و برای لایه برداری مناسب باشد. شما می توانید این گل را با دیگر مواد مفید برای پوست، ترکیب کرده و بهترین ماسک های خانگی را با گل سرشور درست کنید.

گل سرشور در واقع همان شامپوی قدیمی است که قدیمی ها استفاده می کردند. این گل علاوه بر خواصی که برای مو دارد برای صورت نیز می تواند معجزه کند. از بین بردن جوش و لکه های پوستی از مهم ترین خواص گل سرشور است. در این مطلب اینفوگیاهی نحوه استفاده از گل سرشور برای صورت را توضیح می دهد.

فواید گل سرشور برای پوست

 لایه بردار پوست

گل سرشور دارای خواص لایه‌برداری فوق العاده عالی است. این ماده روی صورت اثری ملایم دارد. این ماده به طرز موثری سلول‌های مرده را از لایه‌ی رویی پوست پاکسازی و منافذ پوست را باز می‌کند که برای پیشگیری از جوش زدن استفاده می‌شود.

 درخشان کننده پوست صورت

گل سرشور نه تنها سلول‌های مرده‌ی پوست را پاکسازی می کند، بلکه درخشندگی فوری به پوست صورت می‌بخشد. در واقع گل سرشور با زدودن تمام ناخالصی‌ها از پوست‌ باعث درخشندگی پوست صورت می شود.

 کنترل کننده چربی پوست

گل سرشور برای تنظیم تولید چربی برای پوست‌های چرب و همچنین پوست‌های خشک مفید است.

 از بین برنده و کنترل کننده جوش

گل سرشور دارای خواص جذب کنندگی چربی بسیار عالی است. بنابراین با جوش مقابله می‌کند. این ماده برای بیرون کشیدن چربی و آلودگی‌ها از پوست، تسریع فرایند درمان جوش‌ها مفید است. علاوه براین پوست را با محتوای غنی مواد معدنی که دارد تغذیه می‌کند و آن را سالم نگه می‌دارد و مانع جوش زدن‌های بیشتر می‌شود. گل سرشور همچنین به عنوان یک اسکراب، به از بین بردن جوش‌های سر سیاه و جوش‌های سر سفید کمک می‌کند.

رفع کننده لکه‌های پوستی

گل سرشور پوست‌ را با کمرنگ کردن لکه‌ها و جای زخم‌های باقی مانده از جوش تمیز می‌کند.

کمک به ضد عفونی کردن و سلامت پوست

گل سرشور دارای خواص ضد عفونی کننده‌ی عالی است. این ماده کثیفی و عفونت را به خود جذب می‌کند و سبب پاکسازی و سلامت پوست می‌شود. به همین دلیل این ماده درمانی موثر برای معالجه‌ی مشکل جوش و آکنه می باشد..

گل سرشور
گل سرشور

روش تهیه ماسک صورت با گل سرشور

ماسک لایه بردار با گل سرشور

مواد لازم

 •     ۱ قاشق غذاخوری گل سرشور

 •     ۱ قاشق غذاخوری گلاب

روش استفاده

گل سرشور و گلاب را مخلوط کنید تا مخلوطی زبر از آن به دست بیاید. این مخلوط را روی صورتتان بمالید. به آرامی صورتتان را با مخلوط گل سرشور ماساژ بدهید. بعد از حدود ۵ دقیقه، صورتتان را با آب ولرم بشویید. این کار را ۲-۳ بار در هفته تکرار کنید.

ماسک برای درخشندگی پوست با گل سرشور

مواد لازم

 •     ۱ قاشق غذاخوری گل سرشور

 •     ۱ قاشق غذاخوری آب گوجه فرنگی

 •     ۱ قاشق غذاخوری پودر صندل

 •     یک چهارم قاشق غذاخوری پودر زردچوبه

روش استفاده

مواد بالا را با هم مخلوط کنید تا خمیر نرمی به دست آید. این خمیر را روی صورتتان صورت بمالید. خمیر را به مدت ۱۵ دقیقه یا تا زمانی که خشک شود بگذارید باقی بماند. صورتتان را با آب ولرم بشویید. یک یا دو بار در هفته این کار را تکرار کنید.

ماسک برای پوست چرب با گل سرشور

مواد لازم

 •     ۱ قاشق غذاخوری گل سرشور

 •     1/5 قاشق غذاخوری آب

روش استفاده

  مواد بالا را با هم مخلوط کنید تا خمیر نرمی به دست آید. این خمیر را روی صورتتان بمالید. خمیر را به مدت ۱۵ دقیقه یا تا زمانی که خشک شود بگذارید باقی بماند. صورتتان را با آب ولرم بشویید. یک یا دو بار در هفته این کار را تکرار کنید.

ماسک برای پوست خشک با گل سرشور

مواد لازم

 •     ۱ قاشق غذاخوری گل سرشور

 •     1/5 قاشق غذاخوری کشک

روش استفاده

  مواد بالا را با هم مخلوط کنید تا خمیر نرمی به دست آید. این خمیر را روی صورتتان بمالید.  خمیر را به مدت ۱۵ دقیقه یا تا زمانی که پک خشک شود بگذارید باقی بماند. صورتتان را با آب ولرم بشویید. یک یا دو بار در هفته این کار را تکرار کنید.

ماسک رفع جوش با گل سرشور

مواد لازم

 •     ۱ قاشق غذاخوری گل سر شور

 •     ۱ قاشق غذاخوری پودر چریش

 •     ۲ قاشق غذاخوری گلاب

 •     ۴ تا ۵ قطره آب لیمو

روش استفاده

  مواد بالا را با هم مخلوط کنید تا خمیر نرمی به دست آید. این خمیر را روی صورتتان بمالید. خمیر را به مدت ۱۵ دقیقه یا تا زمانی که پک خشک شود بگذارید باقی بماند. صورتتان را با آب ولرم بشویید. یک یا دو بار در هفته این کار را تکرار کنید.

 

منبع: طبایع
مطالب مرتبط
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  دیدگاه
  آخرین اخبار
  اخبار روز سایر رسانه ها