روغن تقویت ناخن | تقویت ناخن با روغن گیاهی

این چند روغن گیاهی با ناخن هات کاری می کنن که انگار کاشته!

A
۰

تقویت ناخن با روغن گیاهی از آسان ترین راهکارها برای داشتن ناخن های محکم و زیبا است. در ادامه چند روغن گیاهی مناسب برای ناخن مانند بادام و یا آرگان را نام برده ایم.

برای داشتن ناخن های محکم و یکدست که زیبایی دست را چند برابر کند؛ می توانید از روغن های گیاهی مفید برای ناخن استفاده کنید. برخی از این روغن های گیاهی آرگان و روغن بنفشه است که با خاصیت بی نظیری که دارند توانایی تقویت خانگی ناخن را دارند. در ادامه با دیگر روغن های گیاهی برای تقویت و داشتن ناخن های زیبا آشنا می شوید.

روغن های گیاهی مفید برای تقویت ناخن

روغن آووکادو

روغن آووکادو سرشار از ویتامین ب یک، ویتامین ب 2، ویتامین ای، ویتامین آ و اسید اولئیک است که به تقویت ناخن ها کمک می کند. این روغن به دلیل داشتن اسیدهای چرب ضروری از خشکی و ترک خوردگی ناخن ها جلوگیری کرده و پوست های اطراف ناخن را نرم و لطیف می کند.

 • مقداری روغن آووکادو را بر روی ناخن و پوست اطراف آن ماساژ دهید و بعد 30 دقیقه آن را با آب گرم بشویید. برای اثر بخشی بیشتر می توانید هفته ای دو تا سه بار از این روغن استفاده کنید.

روغن آرگان

روغن آرگان یک روغن مفید برای ناخن است، زیرا حاوی مواد مغذی است که به سرعت سبب افزایش رشد ناخن ها می شود و علاوه بر آن، پوست اطراف ناخن را مرطوب می کند.

 • چند قطره روغن آرگان را روی ناخن ها و پوست اطراف آن ماساژ دهید. استفاده روزانه از این روش به مدت یک ماه سبب رشد سریع تر و رفع خشکی ناخن ها می شود.

روغن ویتامین ای

ویتامین ای شامل بسیاری از مواد مغذی است که می تواند به رشد و کاهش خشکی ناخن ها کمک کند. همچنین، این ویتامین از ترک خوردگی ناخن ها و پوسته شدن پوست های اطراف ناخن جلوگیری می کند.

 • پس از خارج کردن روغن ویتامین ای از کپسول ها، آن را قبل از خواب، بر روی ناخن ها به مدت 5 دقیقه ماساژ دهید. ماساژ ناخن ها با این روغن سبب بهبود گردش خون می شود. برای بهبود سلامت ناخن، این روش را یک یا دو بار در هفته تکرار کنید.

روغن بنفشه

روغن بنفشه به دلیل داشتن ویتامین ث و اسید های چرب برای پیشگیری و درمان شکنندگی ناخن و همچنین، تقویت آن مفید می باشد. علاوه بر این، این روغن حاوی مقداری سالیسیلیک اسید است که به درمان عفونت های قارچی و پوسته شدن پوست اطراف ناخن کمک می کند.

 • مقداری روغن بنفشه را به مدت 5 دقیقه بر روی ناخن ها مالش دهید و بعد از گذشت 15 دقیقه آن را با آب گرم بشویید. همچنین، می توانید ناخن ها را به مدت 10 دقیقه در این روغن قرار دهید. برای داشتن ناخن های زیبا و قوی می توانید روغن بنفشه را 3 بار در هفته استفاده کنید.

روغن بادام شیرین یا روغن بادام تلخ

روغن بادام شیرین و روغن بادام تلخ به دلیل دارا بودن مواد مغذی مانند ویتامین ای، ویتامین ب و آهن به تقویت و حفظ رطوبت ناخن ها کمک کرده و از خشکی و شکنندگی ناخن ها نیز جلوگیری می کنند. علاوه بر این، به دلیل وجود ماده معدنی روی در این روغن ها، لکه های سفید بر روی ناخن ها نیز از بین می روند.

 • قبل از خواب، چند قطره روغن بادام شیرین یا تلخ را بر روی ناخن و اطراف آن ماساژ دهید و یک دستکش پنبه ای یا نخی بپوشید. صبح روز بعد، ناخن ها را با آب گرم بشویید. استفاده روزانه از این روغن (قبل از خواب) به مدت یک ماه به درمان ناخن های شکننده کمک می کند و باعث تقویت و رشد آن نیز می شود

روغن درخت چای

روغن درخت چای به درمان ناخن های شکننده کمک می کند، به خصوص زمانی که ضعف ناخن ها به علت عفونت های قارچی باشد. روغن درخت چای دارای خواص ضد عفونی کننده است و نسبت به عفونت مقاوم است.

 • نصف قاشق چای خوری روغن ویتامین ای و چند قطره از روغن درخت چای را مخلوط کرده و آن را به مدت چند دقیقه بر روی ناخن ها ماساژ دهید. حال اجازه دهید این ترکیب برای مدت 30 دقیقه روی ناخن ها باقی بماند، سپس آن را با آب گرم شسته، خشک کرده و از یک مرطوب کننده طبیعی بر روی آن ها استفاده کنید. این روش را دو بار در روز برای یک ماه، تکرار کنید.

روغن زیتون

روغن زیتون یکی از بهترین روغن ها برای تغذیه و مراقبت از ناخن ها می باشد و می تواند ناخن های آسیب دیده را بهبود بخشیده و رشد آن را افزایش دهد. این روغن به تنهایی برای ناخن مفید است اما، در ترکیب با سایر مواد طبیعی نیز اثر بخشی بالایی دارد.

 • به میزان لازم روغن زیتون را گرم کنید (در حدی که پوست نسوزد)، سپس ناخن ها را داخل روغن کرده و اجازه دهید بین 15 تا 30 دقیقه داخل آن باقی بماند. در انتها نیز دست ها را با آب گرم بشویید.

 • قبل از خواب، مقداری روغن زیتون را به آرامی بر روی ناخن ها و پوست اطراف آن به مدت 5 دقیقه، ماساژ دهید. سپس، یک دستکش پنبه ای یا نخی بپوشید. صبح روز بعد ناخن ها را با آب گرم بشویید. مصرف روزانه از این روغن به مدت یک ماه از ترک خوردگی و شکسته شدن ناخن ها جلوگیری می کند.

 • روغن زیتون در ترکیب با آب لیمو برای ناخن ها بسیار مفید است. آب لیمو حاوی ویتامین ث است که به رشد ناخن های سالم کمک کرده و به عنوان یک عامل سفید کننده، لکه های زرد روی ناخن ها را از بین می برد. برای استفاده از این روش، یک قاشق غذاخوری آب لیمو و 3 قاشق غذاخوری روغن زیتون را مخلوط کنید، سپس کمی آن را حرارت دهید. حال ناخن ها را 10 دقیقه در این مخلوط نگاه دارید. برای دریافت نتیجه بهتر می توانید هر روز به مدت یک ماه، این روش را تکرار کنید.

روغن نارگیل

روغن نارگیل حاوی مواد مغذی فراوانی است که ناخن و پوست اطراف آن را تغذیه کرده و باعث رشد ناخن های سالم و قوی می شود. روغن نارگیل یکی از بهترین راه های درمانی عفونت های قارچی ناخن نیز می باشد، زیرا این روغن حاوی سه اسید سه اسید لوریک (Lauric acid)، کاپریک و کاپریلیک (Caprylic acid) با خاصیت ضد عفونی کننده و ضد باکتریایی است. علاوه بر این، روغن نارگیل یک مرطوب کننده طبیعی است که از خشکی ناخن ها جلوگیری می کند.

 • مقدار مناسبی از روغن نارگیل را حرارت دهید تا روغن گرم شود. سپس، ناخن ها و انگشتان دست را با این روغن گرم، با حرکات دایره ای ماساژ دهید. می توانید این روغن را هر شب، قبل از خواب، استفاده کنید.

 

 

منبع: عطارک
مطالب مرتبط
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  دیدگاه
  آخرین اخبار
  اخبار روز سایر رسانه ها