فواید بافت مو | تاثیر بافتن مو بر رشد مو

جدی جدی بافتن مو باعث رشد بهتر مو ها میشه؟

A
۰

بافتن مو باعث رشد بهتر موها و پیشگیری از موخره می شود. در ادامه از علل فایده داشتن بافت مو برای داشتن موی بهتر می خوانید.

بافتن مو بهترین راهکار برای داشتن موی سالم است. زمانی که شما مو را می بافید دیگر لازم نیست از وسایل حرارتی برای حالت دادن به مو استفاده کنید و همچنین دیگر مو ها روی ملحفه بالش کشیده نمی شوند و که این یک دلیل مهم برای پیشگیری از آسیب رسیدن به مو می باشد. اینفوگیاهی در این مطلب مهم ترین دلیل های بافت مو را توضیح می دهد.

بافتن مو و تسریع رشد آن

در حقیقت تارهای مو خارج از ریشه هستند و به طوری بافتی مرده محسوب می شوند ، از همین رو اگر کشیده نشوند نه ریز مو صورت می گیرد و نه در رشد مو تاثیر گذار خواهد بود .  مو ها برای رشد بهتر و تقویت نیاز به تغذیه مناسب دارند و ژنتیک نیز تاثیر بسزایی در میزان رشد موهای سر دارد . بد نیست بدانید که علاوه بر ژنتیک ، عوامل دیگری در رشد موهای تاثیر گذار هستند که عبارتند از ؛ تغذیه ، خواب کافی ، استرس روحی ، ویتامین ها و استرس جسمی . موارد ذکر شده همگی بر میزان رشد موها تاثیر گذار می باشند ، در صورتی که هر کدام ایجاد اختلال شوند موها نیز اسیب پذیر تر شده و موجب ریزش و کاهش رشد خواهند شد .

بیشتر بخوانید:با گلاب به موهات جون تازه بده!

آیا می دانید که بافتن مو چه فوایدی را برای شما به همراه دارد ؟

  • از جمله مزایایی که به چشم افراد می آید ، ظاهری مرتب است که توسط بافتن مو به موها نسبت داده خواهد شد ، بافتن مو باعث می شود که مو های سر شما گره نخورند و نیاز به شانه شدن شدید نداشته باشند . در هنگامی که خوابیده هستید کشیده شدن موهایتان بر روی ملحفه باعث ایجاد کشیدکی و آسیب دیدن موها می شود ، به خصوص اگر دارای موهای شکننده ای باشید . در صورتی که شما قبل از خواب از موهای خود را بافته باشید از ایجاد چنین مشکلاتی جلوگیری خواهید نمود ، بافتن مو باعث کاهش اصطکاک و سایش موها بر روی ملحفه می شود .

  • بافتن مو ها می تواند رطوبت موها را به میزان بیشتری حفظ نماید ، از همین رو خشکی مو کمتر اتفاق افتاده ، همچنین در فصول گرم سال نظیر تابستان ، موهای بلند باعث کلافگی و ایجاد گرمای بیشتری می شوند ، بافتن مو می تواند از ایجاد چنین حسی جلوگیری نماید و گرمای کمتری به شما تحمیل شود .

بافتن مو

  • از زیبایی هایی که با بافت مو نصیب شما خواهد شد این است که شما دیگر نیازی به استفاده از وسایل حرارتی نظیر بابلیس و ویو نخواهید داشت ، به راحتی موهای شما موج دار و فر خواهد شد . از مزایای دیگر آن می توان به صرف هزینه کم برای بافتن اشاره نمود ، شما نیازی نیست که مدت زمان زیادی را برای زیبایی موهای خود صرف نمایید .

بیشتر بخوانید:برای جلوگیری از ریزش مو چی بخوریم؟

  • جالب است بدانید که موهای شما شبیه به لوله های باریکی هستند که از چندین تار موی نازک تشکیل شده اند و این تارها نازک مو توسط پیوند سیستئین  کنار هم قرار گرفته اند . هنگامی که شما از نرم کننده های مو ، اتوی مو ، شسوارو سایر وسایل حرارتی ، رنگ و دکلره ، حالت دهنده و یا کش موهای سفت و … زیاد استفاده نمایید این پیوند سست شده و تار های مو از هم جدا می شوند . گسستگی این پیوندها از هم موجب ایجاد موخوره خواهد شد ، در نتیجه ظاهری تیکه تیکه به موهای شما خواهد داد ، بافتن مو می توانید از ایجاد چنین مشکلی جلوگیری نماید .

آیا بافتن مو سبب ریز موها خواهد شد ؟

بافتن مو به صورت ساده و معمولی به خودی خود آسیبی به موها وارد نخواهد کرد اما در صورتی که موهای خود را اصولی نبافید از روشی اشتباه انجام گیرد بی شک باعث ریز مو خواهد شد . هنگامی که موهای خود را برای بافتن محکم بکشید ممکن است اثرات مخربی به نام آلوپسی کششی بر روی مو و پوست سر داشته باشد . بافتن موی سر به روش های امروزی و بسیار محکم به ریشه مو و پوست سر آسیب وارد خواهد و پیاز مو ضعیف تر شده و ریزش را به همراه خواهد داشت ، بهتر است که هنگام بافت مو میزان کشش را به حداقل برسانید تا از این عارضه جلوگیری نمایید .

روش هایی که در بافتن باید از آن ها استفاده نمایید

بافتن اصولی مو هرگز باعث ایجاد آسیب به موها نخواهد شد ، به همین علت باید از اصولی استفاده نمایید تا دچار مشکل های ریز مو نشوید . دقت نمایید که موهای شما شل بافته باشد ، تا هیچ گونه کشیدگی بر پوست سر و تارها ایجاد نشود . از شامپوهای معمولی و متناسب با نوع موهای خود استفاده نمایید ، قبل از اقدام به بافتن موها بهتر است موهای خود را کاملا خشک کرده تا دچار موخوره نشود . برای حالت دادن به موهای خود می توانید از کرم ها و یا روغن و ژل های طبیعی استفاده نمایید . همان طور که در ابتدا ذکر شد ، همانگونه که شما از روتین های مراقبت پوستی برای پوست صورت خود استفاده می نمایید ، بهتر است به راه های مراقبت موهای خود نیز مراجعه کنید . به این منظور از سرم های تقویتی برای موها ، لوسیون ها ، روغن های گیاهی و یا حتی ماساژور های برقی و حرفه ای برای ماساژ پوست سر خود استفاده کنید تا به روش مطلوبی دست پیدا کنید .

منبع: هراطب
مطالب مرتبط
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    دیدگاه
    آخرین اخبار
    اخبار روز سایر رسانه ها