آرامش بخش طبیعی | خواص لیمو ترش | بهبود خواب با لیموترش

شب ها خوابت نمیبره؟ قبل خواب لیمو ترش بخور! | افزایش کیفیت خواب با لیمو ترش

A
۰

اگر به دنبال یک راه ساده و طبیعی برای کاهش استرس و اضطراب برای خواب راحت هستید، پس از لیمو ترش کمک بگیرید.

مصرف لیمو ترش قبل از خواب می‌تواند بهبود خواب را تسهیل کند. لیمو ترش یک منبع غنی از ویتامین C است که به سیستم ایمنی بدن کمک می کند و همچنین می تواند به عملکرد مغز و سیستم عصبی کمک کند. لیمو ترش همچنین دارای خواص ضد التهابی است که می تواند به کاهش استرس و اضطراب کمک کند، دو عامل مهم در بهبود خواب.

مزایای لیمو ترش برای کیفیت خواب

لیمو ترش

1-افزایش تمرکز درخواب

لیمو یک خاصیت شگفت انگیز دیگر نیز دارد: استنشاق عطر هر روز، فرد متمرکز تر می شود و فعالیت ذهنی و حافظه آنها بهبود می یابد

۲- تنفس بهتر با استفاده از لیموترش

لیمو حاوی آنتی اکسیدان ها و همچنین خواص آنتی باکتریال است. زمانی که هنگام خواب، با عمل دم و بازدم رایحه لیمو را به داخل بدن می دهیم، فرآیند تنفسی بهبود پیدا می کند و راه بینی تمیز می شود. افرادی که از آسم یا مشکلات سینوسی رنج می برند، حتماً باید این عادت مثبت را موقع خواب در نظر بگیرند و هر شب چند قاچ لیمو را کنار تختشان قرار دهند تا ریه آن ها برای تنفس بهتر، باز شود.

خواص سم زدایی لیمو، کیفیت هوای اطراف را ارتقا می دهد و همچنین یک رایحه بسیار قوی دارد که هوای اتاق را مطبوع کرده و بوی خوشایندی را ایجاد خواهد کرد.

۳- از بین بردن درد

طبق مطالعات انجام شده، رایحه حاصل از لیمو هنگام خواب به کنترل سر درد و درد روماتیسم و آرتروز کمک می کند. خانم هایی که از روغن لیمو استفاده می کنند، معمولاً استرس کم تری نسبت به بقیه دارند.

درمان بی خوابی با مصرف شیره انگور

4- بهبود روحیه

اسانس لیمو یک داروی اثبات شده برای افسردگی است. به همین دلیل است که اگر تمام راه حل های درمانی را امتحان کرده اید اما آنها هرگز کمکی نکردند، به این میوه آفتابی توجه کنید.

5- تازگی هوای اتاق و از بین بردن میکروب

لیمو نه تنها عطر دلپذیر بلکه خاصیت ضد باکتریایی دارد. هوا را در اتاق به خوبی تمیز می کند.

خواص لیم ترش

6- کاهش فشار خون با استفاده از لیموترش

مطالعات، به اثبات رسانده اند که بالم لیمو جریان خون را تنظیم می کند و فشار خون بالا را پایین می آورد. قراردادن یک قاچ لیمو کنار تختخواب و تنفس رایحه لیمو، فشار خون را تنظیم می کند. لیمو و دیگر مرکبات هم گرفتگی بینی و راه تنفسی را باز می کنند.

7- دفع حشرات

مطالعات نشان می دهد که مورچه ها و پشه ها از بوی لیمو و دیگر مرکبات متنفر هستند. مالیدن پوست لیمو روی پوست یا حتی قرار دادن آن نزدیک به بالش می تواند فرد را برابر گزیدگی حشرات و یا پشه محافظت کند.

8- افزایش هورمون خوشحالی

قاچ‌های لیمو با افزایش هورمون سروتونین یا هورمون خوشحالی در بدن، باعث شادابی بیشتر پس از بیدار شدن می‌شود.

9- آرامش‌ بخش طبیعی

بوی لیمو عوارض استرس را در شما کاهش می‌دهد و باعث می‌شود بهتر بخوابید

منبع: ویکی گردی
مطالب مرتبط
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    دیدگاه
    آخرین اخبار
    اخبار روز سایر رسانه ها