دمنوش ماه رمضان | چای و دمنوش برای رمضان | دمنوش های مفید برای معده

اگه روزه میگیری این دمنوش ها رو حتما بنوش | دمنوش های مفید برای گوارش روزه داران

A
۰

با دمنوش های مفید برای ماه رمضان آشنا شوید چرا که این دمنوش ها برای رفع عطش و سایر مشکلاتی که ممکن است در ماه رمضان برای شما اتفاق بیفتد، مفید هستند.

روزه گرفتن باید فرصتی برای سر زندگی دوباره بدن باشه نه اینکه مشکلاتی برای سلامتی به وجود بیاره.از اونجایی که فقط چند روز تا شروع ماه رمضان باقی مونده بهتره دمنوش های مفید برای ماه رمضان رو بشناسین تا با روزه گرفتن دچار بیماری نشین. این دمنوش های مفید برای ماه رمضان از ابتلای شما به مشکلات گوارشی، بوی بد دهان و عطش و تشنگی جلوگیره می کنن. در ادامه دمنوش های مفید برای ماه رمضان رو بهتون معرفی می کنیم و خواصش رو بهتون توضیح میدیم.

چای بابونه

چای بابونه دارای طعم میوه ای شبیه سیب است و معمولاً برای مشکلات دستگاه گوارش توصیه می شود. بابونه دارای خواص ضد التهابی ، ضد اسپاسم و تسکین دهنده است، به این معنی که می تواند دیواره روده را تسکین و گرفتگی معده را کاهش دهد. نوشیدن چای بابونه باعث کاهش ناراحتی معده و شکم شده و همچنین به تسکین نفخ معده و اضطراب و استرس کمک خواهد کرد.

چای نعناع فلفلی

چای نعنا فلفلی

یک گیاه خنک کننده برای تسکین معده است. گرفتگی معده را از بین می برد، با افزایش تولید صفرا، نفخ را تسکین می دهد و باعث هضم غذا می شود و به سوخت و ساز چربی ها در روده کوچک کمک می کند. چای نعناع همچنین می تواند برای حالت تهوع و میگرن مفید باشد.

چای زنجبیل

ریشه تند و معطر گیاه زنجبیل توسط بسیاری از فرهنگ ها در پخت و پز و در پزشکی استفاده شده است. زنجبیل حتی در دوران بارداری نیز درمانی بی خطر برای تهوع و استفراغ در نظر گرفته می شود. چای زنجبیل برای درمان معده از نظر سوء هاضمه، حالت تهوع یا گاز شکم قابل استفاده است.

چای رازیانه

مصرف یک فنجان چای رازیانه بعد از غذا می تواند مشکلات گوارشی مانند سوزش معده، نفخ شکم، گرفتگی معده و اسهال را درمان کند. رازیانه همچنین بوی بد دهان را کاهش می دهد و به عنوان ضد باکتری در دهان عمل می کند.

چای لیمو

لیمو فواید بسیاری را به همراه دارد. مانند چای زنجبیل لیمو که احتمال سوزش معده و سوء هاضمه را کاهش داده، باعث جذب بهتر غذا توسط بدن می شود و از آروغ و نفخ بعد از خوردن زیاد جلوگیری می کند و همچنین اشتهای شما را نیز بهبود می بخشد.

چای ریبوس

چای ریبوس

رویبوس، چای گیاه قرمز نیز نامیده می‌شود، مانند چای زنجبیل، چای رویبوس یک راه‌حل عالی برای درمان ناراحتی معده است. کوئرستین، ماده ضد التهاب موجود در این گیاه معده را آرام می‌کند.

منبع: ویکی گردی
مطالب مرتبط
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    دیدگاه
    آخرین اخبار
    اخبار روز سایر رسانه ها