گزنه برای کم خونی | گزنه و لیمو ترش برای کم خونی | معجون کم خونی

با این ترکیب گیاهی کم خونی رو تا 7 نسل جبران کنین + طرز تهیه

A
۰

برای درمان کم خونی می توانید از ترکیب گزنه و لیمو ترش استفاده کرده تا مقادیر زیادی از آهن را جذب کنید. شیوه مصرف را در ادامه می خوانید.

گیاه گزنه سرشار از آهن است، برای اینکه بتوانید آهن موجود در سبزیجات را به‌خوبی جذب کنید باید آن‌ ها را با ویتامین C مصرف کنید تا بیشتر جذب بدن شود. مزیت برتر گزنه این است که این گیاه سرشار از آهن و هم‌ زمان ویتامین C می‌باشد. برای رسیدن به نتیجه‌ی سریع و دلخواه، کم خونی تان را با گزنه درمان کنید که هم طبیعی است و هم خیلی زود نتیجه را می‌بینید.  نحوه مصرف گزنه برای درمان کم خونی را در ادامه می خوانید.

گزنه برای کم خونی

می‌توانید به مدت چند هفته روزانه برگ تازه‌ی گزنه مصرف کنید.

 یا این که دم‌نوش گزنه درست کنید؛ به‌این‌ترتیب که برگ‌های تازه یا خشک گزنه را در آب جوش بریزید و بگذارید به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه دم بکشد. می‌توانید از پودر گزنه هم استفاده کنید. توجه داشته باشید که کپسول‌های گزنه نیز در عطاری‌ها یا داروخانه‌ها وجود دارد که می‌توانید از آن استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:مهمترین خواص گزنه + طبع و شیوه مصرف آن

گزنه و لیموترش در خدمت درمان کم خونی

اگر خواص فوق العاده این دو ماده غذایی در کنار هم قرار گیرد، یک درمان طبیعی برای مقابله با کم خونی به دست می آید.

مواد لازم برای تهیه دمنوش گزنه و لیمو

  •     گزنه سبز خشک شده 5 قاشق معادل 5 گرم

  •     آب لیموترش 1 عدد

  •     آب 1 لیتر

روش تهیه و طرز استفاده از دمنوش گزنه و لیمو

خواص لیمو به عنوان یک ماده ی اعجاب انگیز در درمان بسیاری از بیماری ها کاربرد دارد که باعث پاکسازی و سم زدایی بدن شده و جذب مواد غذایی مورد نیاز بدن را افزایش می دهد.لیموترش منبع ویتامین C است. این ویتامین باعث بهبود جذب آهن موجود در مواد غذایی مصرفی می شود. توصیه می کنیم از لیموترش های طبیعی و ارگانیک استفاده کنید. چون در این صورت می توانید از پوست آن نیز در تهیه دمنوش، دسرها، سس ها و سالادها استفاده کنید

برای تهیه این دمنوش ضد کم خونی لازم است که یک لیتر آب را بجوشانید. به محض اینکه آب جوش آمد زیر شعله را خاموش کنید و گزنه را به آن اضافه کنید. در ظرف را بگذارید و اجازه دهید به مدت 5 دقیقه دم بکشد.

سپس دمنوش تان را صاف کرده و آب یک عدد لیموترش را گرفته و به آن اضافه کنید. می توانید این دمنوش را با اندکی استویا یا عسل شیرین کنید.

توصیه می شود که این نوشیدنی را در طول روز و خارج از وعده های غذایی میل کنید. به عنوان مثال می توانید یک تا دو استکان به صورت ناشتا، یک استکان وسط روز و یک استکان دیگر عصر مصرف کنید. این نوشیدنی را به مدت 15 روز مصرف کنید تا میزان آهن بدنتان بالا برود. این کار باعث پیشگیری و همچنین درمان کم خونی می شود. بعد از دو هفت مصرف، میزان مصرف را کاهش داده و به روزانه یک استکان بسنده کنید.

توصیه به خانم ها

توصیه می شود خانم‌ها به محض شروع قاعدگی از این دمنوش استفاده کنند تا کمبود آهن جبران شود. برای افزایش تأثیرگذاری این درمان توصیه می شود که به غذاهایتان نیز لیموترش بزنید. چون این کار باعث افزایش جذب آهن موجود در مواد غذایی مصرفی می شود.

منبع: ویکی گردی
مطالب مرتبط
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    دیدگاه
    آخرین اخبار
    اخبار روز سایر رسانه ها