چای آرام بخش | معرفی چای آرام بخش | چای گیاهی

داشتن خواب راحت با نوشیدن این ۷ چای + خواص

A
۰

اگه شب ها راحت نمی تونی بخوابی و همیشه از مشکل بی خوابی رنج میبری با اینفوگیاهی همراه باش تا بهت 7 چای آرامش بخش برای خواب راحت معرفی کنم.

می‌توانید با نوشیدن چای آرام بخش به بهبود خواب کمک کنید، زیرا این نوشیدنی‌های گیاهی و تسکین دهنده اغلب می‌ توانند آرامش را برای ما به ارمغان آورند. چای آرام بخش علاوه بر این فواید دیگری را نیز برای سلامت بدن به همراه دارند. در ادامه این مقاله شما را با 7 چای آرام بخش آشنا می کنیم، با ما همراه باشید.

معرفی چای گیاهی برای خواب راحت

چای والرین - Valerian Tea

گیاه والرین اغلب به عنوان یک داروی ضد اضطراب شناخته می‌شود، که قادر به آرام نمودن سیستم عصبی و جلوگیری از اضطراب یا استرس است. با این حال، تحقیقات نشان داده‌اند که این گیاه می‌تواند به افزایش تولید GABA کمک نماید، این ماده شیمیایی که در مغز فعالیت دارد می‌تواند باعث تسکین ذهن و بدن شود.

چای بابونه - Chamomile Tea

چای بابونه یک چای ملایم و مناسب برای خواب است که باعث استراحت ذهن و داشتن خوابی آرام و بدون وقفه می‌شود. عدم وجود کافئین و وجود ترکیبات ضد التهابی، این چای را به یک چای عالی برای رفع خستگی تبدیل نموده است.

چای نعنا گربه‌ای - Catnip Tea

چای نعنا گربه‌ای دارای تاثیرات تسکین دهنده و آرام‌بخش است. این. چای اغلب با اسطوخدوس یا بابونه میل می‌شود که در این صورت به افزایش آگاهی انسان نیز کمک می‌کند. چای نعنا گربه‌ای یک روش قدیمی برای درمان بی‌خوابی است.

چای گل ساعت - Passionflower Tea

چای گل ساعت به دلیل برخورداری از غلظت های بالای GABA، باعث  ایجاد فعل و انفعالات شیمیایی در مغز و ایجاد حس آرامش در بدن می‌شود. این چای شبیه به چای والرین است و می‌تواند اثرات ضد اضطراب بسیار مشابهی داشته باشد.

بیشتر بخوانید:دمنوش این گیاه بهترین آرامبخش برای اعصاب است

چای آرام بخش

چای سبز - Green Tea

چای سبز با وجود داشتن مقادیر کمی از کافئین، آنتی اکسیدان‌ها و کاتچین‌ها، می‌تواند هورمون‌ها را متعادل نموده و به شما کمک کنند تا آرامش بیشتری داشته باشید.

چای سفید - White tea

چای سفید چای محبوب و مورد علاقه امپراتورهای چینی مانند چای سبز بدون تخمیر تهیه می‌شود، این چای پرخاصیت و فایده از گذشتگان به عنوان نسخه‌ای برای آرامش بخش اعصاب، مقوی قلب و عروق، مقابله کننده با پوکی استخوان و مبازره کننده با آنفلوانزا مورد استفاده بوده است.

چای رازک - Hops Tea

رازک اغلب به دلیل به کارگیری آن در آبجوهای تخمیری شناخته شده، اما وقتی که به عنوان چای دم شود، اثرات ضد اضطراب و آرام‌بخشی دارد و می‌تواند برای افراد مسن خواب راحتی را فراهم نماید.

منبع: خبر فارسی
مطالب مرتبط
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    دیدگاه
    آخرین اخبار
    اخبار روز سایر رسانه ها