ویتامین برای صدا دادن مفاصل | کمبود ویتامین و صدا دادن مفاصل

صدای مفصل خجالت زده ات کرده؟ این ویتامین ها رو بخور

A
۰

ویتامین های گروه دی و کا برای پیشگیری و درمان صدا دادن مفاصل مفید می باشند. در ادامه از تاثیرات آن ها برای درمان این مشکل بیشتر می خوانید.

کمبود ویتامین ها همیشه باعث بروز مشکلات متفاوتی در بدن می شوند. اگر شما هم احساس صدا دادان مفصل ها را دارید مخصوصا زمانی که راه می روید می تواند به دلیل کمبود ویتامین های دی و یا کا باشد. این دو گروه برای پیشگیری و درمان از صدا دادن مفاصل مفید بوده و به طور کلی جز ویتامین های مفید برای استخوان به حساب می آیند. از تاثیرات ویتامین ها بر جلوگیری از صدا دادن مفاصل می خوانید.

رابطه کمبود ویتامین و صدا دادن مفاصل

کمبود ویتامین D و صدای مفاصل

بدون شک مهم‌ترین ویتامین برای کمک به حفظ سلامت استخوان و مفاصل ویتامین D است. این ویتامین به افزایش جذب کلسیم و منیزیم در استخوان‌ها کمک کرده و از پوکی استخوان در بزرگسالی پیشگیری می‌کند. متاسفانه بسیاری از افراد در کشور ما و به طور کلی در همه جهان از کمبود ویتامین D رنج می‌برند. بهترین منبع تامین ویتامین D برای بدن، نور خورشید است. همچنین می‌توانید از برخی مواد غذایی غنی از این ویتامین مثل ماهی‌های چرب کمک بگیرید تا با کمبود ویتامین د3 روبرو نشوید.

اگر کمبود ویتامین دی شدید باشد، به منظور درمان آن حتما باید با مشورت پزشک برای خرید قرص ویتامین دی اقدام کنید. قیمت قرص ویتامین D مناسب است و به راحتی می‌توانید آن را از داروخانه‌ها بدون نیاز به نسخه پزشک تهیه نمایید. برای اینکه مطمئن شوید آیا کمبود ویتامین دی دارید یا نه بهتر است حتما آزمایش خون بدهید.

بیشتر بخوانید:کمبود کدوم ویتامین ها باعث خارش بدن میشه؟

صدا دادن مفاصل بر اثر کمبود ویتامین K

در پاسخ به این سوال که کمبود کدام ویتامین باعث صدا دادن مفاصل می‌شود، لازم است به ویتامین K اشاره کنیم. تاکنون مطالعات زیادی در رابطه با صدا دادن مفاصل بر اثر کمبود ویتامین K صورت نگرفته است اما می‌دانیم که کمبود این ویتامین منجر به کاهش تراکم استخوان خواهد شد. شکستگی‌های مکرر استخوان و درد مفاصل از نشانه‌های کمبود ویتامین K می‌تواند باشد. سطوح پایین این ویتامین در بدن، فرد را مستعد ابتلا به پوکی استخوان می‌کند.

علاوه بر اینها کمبود ویتامین کا در بدن می‌تواند عاملی برای صدا دادن مفاصل باشد. به منظور تامین ویتامین K مورد نیاز بدن می‌توان از منابع ویتامین کا استفاده نمود؛ مثل: کلم، اسفناج، کلم بروکلی، جگر گاو، کیوی، گوشت مرغ، آووکادو و لوبیا سبز. همچنین داروی ویتامین K یا مکمل‌های حاوی این ویتامین را می‌توان از داروخانه تهیه نموده و مورد استفاده قرار داد تا کمبود ویتامین کا برطرف شود.

بیشتر بخوانید:کمبود این ویتامین ها باعث کبود شدن بدن میشن!

دیگر ویتامین‌های موثر در صدا دادن مفاصل

مطالعات نشان می‌دهد که به جز ویتامین D و K کمبود ویتامین‌ها و مواد مغذی دیگری نیز ممکن است در صدا دادن مفاصل موثر باشد. از جمله آنها به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

  •     ویتامین C: کلاژن، فراوان‌ترین پروتئین موجود در بدن است که در سلامت بافت همبند نقش بسزایی دارد. ویتامین سی، تولید کلاژن در بدن را افزایش می‌دهد. از این‌رو برای کمک به سلامت مفاصل و جلوگیری از صدا دادن مفاصل می‌تواند مفید باشد.

  •     ویتامین B12: شواهد نشان می‌دهد که مصرف ویتامین ب12 می‌تواند در درمان استئوآرتریت و بهبود حرکت مفاصل موثر باشد. صدا دادن مفاصل شما می‌تواند به دلیل کمبود این ویتامین رخ دهد.

کمبود کدام ویتامین باعث صدا دادن مفاصل می‌شود؟ همان طور که در این مطلب از مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز گفتیم، مطالعات زیادی در مورد رابطه کمبود ویتامین‌ها و صدا دادن مفاصل انجام نشده است اما این احتمال وجود دارد که کمبود ویتامین‌هایی مثل D، K، C و B12 در صدا دادن مفاصل تاثیر‌گذار باشد. در این زمینه همچنان به پژوهش‌های بیشتری نیاز است تا به قطعیت بتوان نظر داد.

منبع: مثبت سبز
مطالب مرتبط
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    دیدگاه
    آخرین اخبار
    اخبار روز سایر رسانه ها