غذا خوردن قبل از رابطه جنسی | خوردن غذا بعد از رابطه جنسی

قبل رابطه جنسی غذا بخوریم یا بعدش؟!

A
۰

غذا خوردن قبل یا بعد از رابطه جنسی یک دغدغه جدی است و اگر ساعت درست صرف غذا رعایت نشود ممکن است بر کیفیت رابطه تاثیر بگذارد!

اگر برای شما هم سوال است که غذا خوردن چه ارتباطی با رابطه جنسی دارد بهتر است این مطلب را بخوانید. برای داشتن یک رابطه جنسی سالم نکات زیادی باید رعایت گردد که یکی از آن موارد؛ خوردن غذا در ساعات درست است چون غذا خوردن مخصوصا شب ها باعث سنگین شدن شده و ممکن است بر رابطه تاثیر بگذارد. در ادامه درباره این مسئله بیشتر توضیح دادیم.

زمان درست غذا خوردن برای رابطه جنسی

بهترین زمان ارتباط زناشویی همسران در اوایل شب و حدود ۲ تا ۳ ساعت پس از صرف غذاست.

مهم نیست که چه چیزی می خورید، دکتر گوستاو توصیه می کند قبل از پریدن به رختخواب، یک ساعت صبر کنید تا غذا هضم شودحل شود. او می‌گوید: «هر زمان کمتر از آن ممکن است باعث شود که هنوز مقدار زیادی غذا در شکم شما باقی بماند».

خوردن بعد از رابطه جنسی برای کمک به افزایش روحیه شما و حفظ آرامش بیشتر شما مهم است. با این حال، غذای بعد از رابطه جنسی نباید به غذاهای ناسالم محدود شود، رابطه جنسی می تواند احساس خستگی یا رضایت شدید را در شما ایجاد کند و برای همین خوردن یک وعده غذای سالم مفید است.

آیا قبل از رابطه جنسی میتوانم آب بنوشم؟

نوشیدن آب کافی می تواند در سطوح مختلف از جمله عملکرد جنسی به فرد کمک کند تا احساس بهتری داشته باشد.

آب به تولید مایع پیش انزال کمک می کند - مایع شفافی که به عنوان روان کننده طبیعی مجرای ادرار عمل می کند و هر گونه اسیدی را که می تواند به اسپرم آسیب برساند خنثی می کند- . نوشیدن آب کافی به شما کمک می کند تا مقدار بیشتری از این مایع را تولید کنید و کیفیت رابطه جنسی را بهبود می بخشد.

بیشتر بخوانید:کم آبی باعث کاهش میل جنسی میشه؟

بهترین زمان برای غذا خوردن

در طب سنتی پس از ورود غذا به بدن، دو فرآیند هضم معدی و کبدی انجام می شود. هضم کبدی پس از هضم معدی است و بهترین زمان برای شروع روابط جنسی پس از هضم کبدی یا حدود ۲ تا ۳ ساعت پس از صرف غذاست.

 خوردن شام در ساعات ابتدایی شب و حتی نزدیک غروب و برقراری روابط ۲ تا ۳ ساعت بعد از آن موجب می شود که همسران زمان کافی برای خوابی عمیق و طولانی و بازیابی انرژی از دست رفته را داشته باشند و بهترین وقت برقراری روابط زناشویی زمانی است که بدن از نظر حرارت، برودت، رطوبت و یبوست در حد اعتدال باشد تا بدون تکلف اسباب تهیج فراهم شود.برقراری رابطه زناشویی در حالت گرسنگی بدتر از حالت سیری و پری معده است و در نتیجه در حالت گرسنگی به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

به سبب فعالیت بدنی، جذب مواد خوراکی در زمان برقراری روابط جنسی بیش از هر زمان دیگری خواهد بود؛ پس باید از مصرف نوشیدنی های سرد و تماس با هوای سرد قبل و بعد از رابطه اجتناب کرد و خوردن لقمه ای کمی چرب و شیرین توصیه می شود. برای مردان رابطه زناشویی هر سه شبانه روز یک بار مقدور خواهد بود.

منبع: سلامت نیوز
مطالب مرتبط
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    دیدگاه
    آخرین اخبار
    اخبار روز سایر رسانه ها