فواید آبغوره | مضرات آبغوره

با مصرف آبغوره دیگه داشتن بدن سالم آرزو نیست! | همه چیز درباره خواص آبغوره

A
۰

آبغوره برای درمان مشکلات گوارشی و رفع فوری یبوست مفید است. دیگر خاصیت های آبغوره برای سلامت بدن را در ادامه می خوانید.

آبغوره عصاره انگور نارس است که اغلب به عنوان چاشنی در اکثر غذاهای ایرانی مورد استفاده قرار می گیرد و طعم ترشی دارد. این چاشنی با طبع سرد خود خاصیت ضد سرطانی داشته و می تواند در کاهش وزن و درمان سیاتیک مفید باشد. اینفوگیاهی در ادامه درباره آبغوره و خاصیت های آن برای سلامت بدن بیشتر توضیح می دهد.

طبع آبغوره

خوب است بدانید که آبغوره دارای طبع سرد می باشد و برای افرادی که دارای مشکلات اعصاب می باشند و همچنین افرادی که سرد مزاج هستند و طبع سردی دارند مضر می باشد و بهتر است که این افراد در خوردن آبغوره زیادی روی نکنند.

خواص آبغوره

سلامت سیستم گوارش بدن

همانطور که می دانید مصرف آبغوره یکی از چیزهایی است که باعث زیاد شدن اشتها می شود و علاوه بر آن به هضم بهتر غذا نیز کمک زیادی می کند و همین امر باعث رفع مشکلات معده و روده می شود و باعث سلامتی سیستم گوارشی بدن می شود.

تقویت معده و درمان کرم روده

مصرف آش آبغوره به همراه زیره سیاه را اگر به مدت پنج روز متوالی استفاده کنید و از خوردن غذاهای سنگین در این مدت بپرهیزید باعث می شود که معده شما تقویت شود و کرم های روده دفع شوند و از بین بروند.

مفید برای لثه ها و ورم گلو

یکی از اصلی ترین خواص آبغوره این است که برای نرم شدن لثه ها بسیار مفید می باشد و علاوه بر آن غرغره کردن آبغوره نیز برای افرادی که دچار ورم گرم مخاط دهان و ورم گلو می باشند بسیار مفید و اثرگذار می باشد.

درمان یبوست

خوب است بدانید که مصرف آبغوره در درمان یبوست نیز اثرگذار است و برای افرادی که از یبوست رنج می برند بسیار مفید می باشد و می تواند به درمان یبوست کمک زیادی بکند.

جلوگیری از انواع سرطان ها

خوب است بدانید که آبغوره سرشار از ویتامین سی می باشد و به همین دلیل است که از ابتلا به انواع سرطان ها جلوگیری می کند.

مبارزه با تومور های سرطانی

طبق تحقیقات انجام شده سطح استرول هایی که فیتواسترول نامیده می باشند و با تومور های سرطانی مبارزه می کنند در انگورها وجود دارد و هر چقدر انگورها بیشتر برسند سطح فیتواسترول ها کاهش می یابد. بنابراین مصرف غوره و آبغوره برای مبارزه فیتواسترول ها با تومور های سرطانی به همه ی افراد توصیه می شود.

کاهش سطح فشار خون و تری گلیسیرید

بر اساس تحقیقات انجام شده مصرف روزانه ی آبغوره باعث پایین آوردن سطح فشارخون و همچنین تری گلیسیرید می شود. بنابراین افرادی که با افزایش سطح فشارخون و یا تری گلیسیرید مواجه هستند حتما باید این ماده ی مصرفی  مفید را در طول روز به مقدار لازم مصرف کنند و به خود کمک کنند.

درمان کمر درد و درد سیاتیک

خوب است بدانید که آبغوره سرشار از پتاسیم می باشد و پتاسیم یکی از اصلی ترین مواد معدنی است که در درمان و پیشگیری از دردهای سیاتیک و کمردرد جلوگیری می کند.

موثر در کاهش وزن

خوب است بدانید که آبغوره کالری خیلی کمی دارد و برای افرادی که دچار اضافه وزن هستند و می خواهند وزن خود را کم کنند مفید می باشد و بهتر است از آن در سالاد استفاده کنند. اما مصرف زیاد و طولانی مدت از آن نیز به دستگاه گوارش آسیب می رساند.

خاصیت قاعده آوری

مصرف این ماده ارگانیک باعث جلو افتادن دوره قاعدگی می شود و برای افرادی که پریودی نامنظم دارند بسیار مفید می باشد.

درمان دیابت

همانطور که گفتیم این ماده تاثیر زیادی در درمان بسیاری از بیماری ها دارد. دیابت نیز یکی دیگر از بیماری هایی است که توسط این ماده ارگانیک کنترل می شود بنابراین به افراد دیابتی مصرف این ماده ارگانیک توصیه می شود و آن ها باید در طول روز به مقدار کافی از آن استفاده کنند.

  • علاوه بر موارد ذکر شده آبغوره دارای خواص دیگری از جمله بند آوردن خون بینی، درمان اسهال های ساده و خفیف، درمان آنژین، کاهش تب، درمان چرک گوش، ادرار آور، حذف سموم بدن، ضد عفونی کننده روده ها، کاهش حرارت و صفرای بدن، درمان زردی و … می باشد ولی باید در مصرف آن زیاده روی نشود.

مضرات آبغوره

  • این ماده ی ارگانیک علاوه بر خواص زیادی که دارد دارای مضراتی نیز می باشد که به آن ها می پردازیم. استفاده بیش از حد از آن در دوران بارداری برای خانم های باردار منجر به سقط جنین می شود.

  • مصرف بیش از اندازه از آن برای افرادی که شش های ناراحتی دارند و از کبد سرد رنج می برند مضر می باشد. افرادی که دارای مشکلات معده از جمله اسید بالای معده و یا زخم معده هستند نباید از آبغوره استفاده کنند.

  • استفاده بیش از اندازه از آبغوره باعث ضعیف شدن قوای جنسی نیز می شود پس سعی کنید در مصرف آن زیاده روی نکنید. نفخ و دلپیچه نیز از دیگر مضرات بیش از اندازه مصرف آبغوره می باشد. افراط در مصرف این ماده باعث جمع شدن گاز در دستگاه گوارش نیز می شود.

منبع: عطارخونه
مطالب مرتبط
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    دیدگاه
    آخرین اخبار
    اخبار روز سایر رسانه ها