تاثیر فست فود در میل جنسی

هشدار برای عاشقان پیتزا! فست فود دشمن میل جنسی در آقایون

A
۰

فست فود به دلیل داشتن کربوهیدارت برای میل جنسی مردان مضر است. در ادامه از تاثیرات مصرف غذاهای آماده بر میل جنسی بیشتر می خوانید.

خوردن فست فود این روزها کاملا به یک سبک زندگی تبدیل شده است و اکثر افراد ممکن است حتی چند روز در هفته را فست فود نوش جان کنند. غذاهایی که باین شیوه تهیه می شوند اغلب کربوهیدرات زیادی داشته که باعث می شود سطح تستوسترون کاهش یافته برای میل جنسی مضر باشد. در این مطلب از تاثیرات فست فود بر میل جنسی می خوانید.

فست فود چه تاثیری بر میل جنسی می گذارد؟

پژوهش‌های جدید محققان نشان می‌دهد خوردن غذا‌های دارای کربوهیدرات‌های فرآوری شده، شکر و همچنین چربی‌های غیراشباع چندگانه که باعث التهاب می‌شوند، خطر کاهش تستوسترون و میل جنسی را در مردان افزایش می‌دهد.

تستوسترون نقشی کلیدی در قوای جنسی مردان ایفا کرده و کمبود تستوسترون زمانی رخ می‌دهد که سطح آن به زیر ۳۰۰ نانوگرم در دسی لیتر در مردان برسد. تخمین زده می‌شود که بین ۲۰ تا ۵۰ درصد از مردان آمریکایی سطوح پایینی از این هورمون را دارند که تولید اسپرم و میل جنسی را تنظیم می‌کند.

میل جنسی کم، کاهش انرژی، اختلال در تمرکز و افسردگی همگی با کاهش سطح تستوسترون مرتبط هستند. کمبود تستوسترون همچنین با بیماری‌های مزمنی مانند بیماری‌های قلبی و حتی چاقی مرتبط است. محققان می‌گویند مردان چاق که رژیم غذایی مملو از غذا‌های ضد التهابی می‌خورند در معرض بالاترین میزان خطر ابتلا به  کاهش تستوسترون هستند.  

تیمی از پژوهشگران در بیمارستان چین غربی دانشگاه سیچوان به سرپرستی دکتر کیو شی (Qiu Shi) و ژانگ چیچن (Zhang Chichen)  به بررسی این موضوع پرداخته و اعلام کردند: نتایج تحقیقات ما نشان می‌دهد مردانی که رژیم‌های ضد التهابی دارند، به ویژه آن‌هایی که چاق هستند، بیشتر در معرض کمبود تستوسترون هستند.

بیشتر بخوانید:آقایون سنجد رو دو برابر خانم ها مصرف کنین

از آنجایی که مردان چاق احتمالاً قبلاً التهاب مزمن را نیز تجربه کرده اند، پزشکان باید از عوامل مؤثری مانند رژیم غذایی که احتمالاً این التهاب را بدتر کرده و خطر ابتلا به سایر بیماری‌ها مانند دیابت و بیماری‌های قلبی را افزایش می‌دهد، آگاه باشند.

گفتنی است، در تحقیقات حیوانی و انسانی مشخص شد کمبود تستوسترون با سطوح بالاتر التهاب در سراسر بدن مرتبط است. اعضای این تیم تحقیقاتی رابطه بین تغذیه و کمبود تستوسترون را در ۴۱۵۱ مرد را بررسی کرده و به همه این افراد پرسشنامه‌های تغذیه ۲۴ساعته ارائه شد. پژوهشگران همچنین شرکت کنندگان را از نظر هورمون‌های جنسی مورد آزمایش قرار دادند.

یافته‌های این مطالعه نشان داد  در مجموع، تقریباً ۲۶ درصد از مردان دچار کمبود تستوسترون بوده و خطر ابتلا به تستوسترون پایین در مردانی که بیشترین رژیم غذایی التهابی را داشته و بیشتر از فست فود‌ها استفاده می‌کردند، تقریباً ۳۰ درصد بیشتر از افرادی بود که غذا‌های سالمتری را مصرف می‌کردند.

منبع: شهرآرا نیوز
مطالب مرتبط
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    دیدگاه
    آخرین اخبار
    اخبار روز سایر رسانه ها