روغن های گیاهی برای تیروئید | درمان خانگی تیروئید با روغن گیاهی

بهبود مشکلات تیروئید با استفاده از این ۱۲ روغن گیاهی

A
۰

اگر مشکل تیروئید دارید. از راهکارهای گیاهی که می توانید استفاده کنید؛ مصرف روغن های گیاهی مانند نعناع و روغن زنجبیل است. در ادامه بهترین روغن های گیاهی برای تیروئید را نام بردیم.

تیروئید از مهم ترین غدد بدن است که متابولیسم را کنترل می کند  و در صورت بروز کم کاری و یا پرکاری تیروئید افراد ممکن است دچار اضافه وزن و یا لاغری بی دلیل شوند. در صورت ابتلا به این بیماری بهتر است به پزشک مراجعه کنید اما اینفوگیاهی بهترین روغن های گیاهی برای کنترل مشکلات تیروئید را معرفی کرده است.

روغن های گیاهی مفید برای تیروئد

روغن علف لیمو

روغن علف لیمو با رایحه تازه و مرکباتی خود دارای خواص ضد التهابی قوی است. این سیتوکینزی پیش التهابی را مهار می کند و بنابراین ممکن است پاسخ بیماری آلرژیک یا التهابی مرتبط با عدم تعادل تیروئید را کاهش دهد. اگر غده تیروئید شما متورم یا بزرگ شده است، می توانید روغن علف لیمو را به صورت موضعی روی گردن بمالید.

روغن کندر

روغن کندر یک روغن عالی برای شما است زیرا دارای خواص ضد التهابی، تسکین دهنده درد و تقویت کننده سیستم ایمنی است. یک مطالعه نشان داده است که کندر در برابر پسوریازیس، یکی از اختلالات خود ایمنی که معمولاً با مشکلات تیروئید مرتبط است، موثر است.

طبق تحقیقات، کندر ممکن است بتواند به عملکرد مغز و حافظه، مشکلات ایمنی خود، دیابت و آسم کمک کند. همه این مسائل به طور مستقیم یا غیرمستقیم با تیروئید نامتعادل مرتبط است. کندر عطر مطبوعی دارد و همچنین برای رایحه درمانی پس از یک روز طولانی خسته کننده مناسب است.

بیشتر بخوانید:با این دمنوش ها کم کاری تیروئید رو کنترل کنید

روغن اسطوخودوس

روغن اسطوخودوس ممکن است در برابر اضطراب، یک مشکل رایج ناشی از پرکاری تیروئید موثر باشد. تحقیقات نشان می دهد که اسطوخودوس ممکن است باعث ایجاد حس آرامش و کاهش افسردگی شود، که در افراد مبتلا به عدم تعادل تیروئید نیز رایج است. علاوه بر این، ممکن است فعالیت آنتی اکسیدانی را تقویت کند و استرس اکسیداتیو را کاهش دهد، که بدتر می شود و در کم کاری تیروئید شایع است.

اسطوخودوس همچنین ممکن است برای تسکین دردهای اسکلتی عضلانی که اغلب با عملکرد نامتعادل تیروئید همراه است به دلیل خواص ضد التهابی و ضد درد آن استفاده شود.

روغن چوب صندل

روغن چوب صندل دارای خواص ضد اضطرابی است و ممکن است در صورت تجربه حملات پانیک یا اضطراب مرتبط با تیروئید پرکار مفید باشد. همچنین ممکن است به کاهش ریزش مو ناشی از کم کاری تیروئید کمک کند. همچنین ممکن است به پوست خشک یا پوسته پوسته مرتبط با پسوریازیس کمک کند. علاوه بر این، یک مطالعه نشان می دهد که چوب صندل ممکن است به محافظت در برابر استرس اکسیداتیو و آلودگی کمک کند، که مشکلات تیروئید را تشدید می کند.

روغن زمستان سبز

زمستان سبز یکی از گیاهان بومی آمریکای شمالی است. روغن زمستان سبز ممکن است در برابر درد مفاصل و خستگی عضلات مرتبط با عدم تعادل تیروئید موثر باشد. تحقیقات نشان می دهد که متیل سالیسیلات، ماده فعال موجود در روغن زمستان سبز، دارای خواص تسکین درد قوی است. می توانید از این روغن به صورت موضعی برای مفاصل و عضلات دردناک و خسته استفاده کنید. این روغن را با یک روغن حامل، مانند روغن نارگیل یا روغن زیتون، مخلوط کنید.

روغن نعناع

روغن نعناع همچنین به دلیل خواص ضد درد (تسکین دهنده) آن شناخته شده است. تحقیقات نشان می دهد که ممکن است درد مفاصل را تسکین دهد، چیزی که در صورت داشتن اختلال عملکرد تیروئید رایج است. برای بهبود گردش خون و تسکین درد می توانید این را به صورت موضعی روی مفاصل دردناک خود بمالید.

 

روغن برای تیروئید

روغن نعناع فلفلی

روغن نعناع فلفلی زمانی که به عنوان اسانسی برای مشکلات تیروئید استفاده می شود، کاربردهای متعددی دارد. طبق تحقیقات، ممکن است به هضم غذا کمک کند، حالت تهوع را کاهش دهد، متابولیسم کند را بهبود بخشد، عملکرد فیزیکی را تقویت کند و به تثبیت خلق و خو و عملکرد شناختی کمک کند. اگر مشکلات گوارشی مرتبط با کم کاری تیروئید دارید، می توانید آن را به روغن حامل اضافه کنید و شکم خود را ماساژ دهید. همچنین می توانید آن را از طریق پخش کننده استنشاق کنید یا نعناع فلفلی مناسب غذایی را با یک فنجان چای مصرف کنید تا از فواید آن بهره مند شوید.

روغن شمعدانی رز

اسانس شمعدانی رز ممکن است به عنوان یک عامل ضد التهابی مفید باشد و ممکن است به التهاب مفاصل مرتبط با آرتریت روماتوئید در افراد مبتلا به کم کاری تیروئید کمک کند. همچنین ممکن است به مدیریت مشکلات پوست خشک کمک کند. برای تسکین می توانید اسانس شمعدانی رقیق شده گل رز را روی نواحی سفت و متورم بمالید. همچنین ممکن است به دلیل عطر و بوی فوق‌العاده گلگون آن، آرامش و خلق و خوی بهتری داشته باشید.

روغن فلفل سیاه

فلفل سیاه یک تقویت کننده زیستی است که به خوبی مطالعه شده است. این بدان معنی است که می تواند اثرات سایر مواد موجود در یک ترکیب اسانس را افزایش دهد. تحقیقات نشان می‌دهد که فلفل سیاه به عنوان یک تقویت‌کننده انرژی عمل می‌کند، و یک مقابله خوب برای خستگی تجربه شده در کم‌کاری تیروئید است. همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می دهد ممکن است بتواند با التهاب، اضطراب، افسردگی و سموم در بدن مبارزه کند – که همه اینها مشکلات رایج مرتبط با عدم تعادل تیروئید هستند.

 بیشتر بخوانید:مبتلایان به کم کاری تیروئید این آجیل ها را بخورند

روغن گشنیز

گشنیز یک عامل سم زدایی عالی است که ممکن است به خلاص شدن از شر چندین فلز سنگین مانند سرب و جیوه کمک کند. تجمع این سموم با اختلال عملکرد تیروئید مرتبط است. این گیاه محبوب آشپزی و اسانس آن حاوی ماده شیمیایی به نام لینالول با خواص ضد درد و ضد التهابی قوی است. از آنجایی که بیماری‌های اسکلتی- عضلانی مانند آرتریت احتمالاً با مشکلات تیروئیدی همراه هستند، می‌توانید از این روغن برای ماساژ مفاصل و عضلات خود نیز استفاده کنید.

روغن بابونه رومی

اضطراب، افسردگی و بی خوابی می توانند شرایط آزاردهنده مربوط به پرکاری یا کم کاری تیروئید باشند. بابونه رومی یکی از بهترین اسانس ها برای کم کاری تیروئید است زیرا همه این روغن ها به خوبی به اثرات بابونه پاسخ می دهند.

روغن زنجبیل

اسانس زنجبیل نیروگاهی برای مقابله با تیروئید نامتعادل است. این به بدن کمک می کند تا با التهاب، واکنش های آلرژیک، آسم و برخی از مشکلات خود ایمنی مقابله کند. همچنین دارای یک اثر انرژی زا است که می تواند به مبارزه با خستگی مرتبط با کم کاری تیروئید کمک کند. علاوه بر این، زنجبیل ممکن است در کاهش حالت تهوع و مشکلات گوارشی مرتبط با تیروئید نامتعادل موثر باشد.

منبع: عطارک
مطالب مرتبط
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    دیدگاه
    آخرین اخبار
    اخبار روز سایر رسانه ها