روغن کرچک برای لاغری | کاهش وزن با روغن کرچک

آب شدن سریع چربی های شکم و پهلو با مصرف روغن کرچک

A
۰

برای لاغر کردن چربی های دور شکم و پهلو در کنار رژیم غذایی می توانید از روغن کرچک استفاده کنید تا با خواص بی نظیرش در کوتاه مدت به تناسب اندام برسید.

روغن کرچک را اغلب برای پوست و مو می شناسند اما این روغن گیاهی خواصی نیز برای کاهش وزن دارد و استفاده از آن می تواند برای لاغر شدن موثر باشد. این روغن گیاهی متابولیسم را افزایش می دهد و از جذب چربی اضافه جلوگیری می کند. از خواص روغن کرچک برای کاهش وزن در ادامه بخوانید.

فواید روغن کرچک برای کاهش وزن

روغن کرچک به عنوان یک روغن گیاهی، نفش چشمگیری در لاغری دارد. این روغن، به وسیله ی افزایش میزان متابولیسم بدن، کاهش التهاب و مانع از جذب چربی سبب کاهش وزن می گردد.

یکی از فواید برجسته ی روغن کرچک به کاهش چربی های شکمی اختصاص دارد. زمانی که این روغن در رژیم غذایی افراد جای داده شود، با تحریک بدن می تواند در خلاص شدن از سموم و آب اضافی موجود در بدن کمک شایانی کند.

به بیان ساده تر، روغن کرچک پس از ورود به بدن، به چربی مبدل می گردد. در طی این روند کرچک از چربی های ذخیره موجود در بدن به عنوان سوخت استفاده می کند و فرایند سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد.

طبق تحقیقات صورت گرفته، به وسیله روغن کرچک می توان  در بازه زمانی 14 روز حدود 4 و نیم کیلوگرم کاهش وزن را تجربه کرد.

بی شک نتیجه دهی مناسب استفاده از روغن کرچک مستلزم پیروی از سبک زندگی سالم به همراه ورزش است.

روغن کرچک برای لاغری

با وجود تأثیر چشمگیری که روغن کرچک در کاهش وزن دارد و در ارتقای سلامتی کمک شایانی می کند، بهتر است در خصوص استفاده از آن با پزشک مشورت کنید.

با مصرف روغن کرچک، چربی بدن به سرعت کاهش می یابد. می توانید این روغن را به قبل از صبحانه یا همراه با سالاد بخورید. علاوه بر این، با اضافه کردن دو تا سه قاشق روغن کرچک به شیر کم چرب و نوشیدن روزانه آن، علاوه بر کاهش وزن، باعث بی اشتهایی می شود به طوری که شما از خوردن غذا اجتناب می کنید.

نحوه مصرف روغن کرچک برای لاغری

ماساژ با روغن کرچک

شما همچنین می توانید روزانه روغن کرچک را بر روی نواحی چربی و تمام بدن خود ماساژ دهید تا چربی ها، و سلولیت ها از بین بروند. برای این منظور ابتدا روغن کرچک را در یک ظرف ریخته و بر روی حرارت گذاشته و بعد از گرم شدن، به مدت 10 تا 20 دقیقه با دست و به آرامی ماساژ دهید. این روغن همچنین مشکل ترک های پوستی ناشی از بارداری و تغییر وزن را از بین می برد. توصیه می شود، قبل از ورزش از این روغن استفاده کنید تا نتیجه بهتری دریافت کنید.

دمنوش روغن کرچک و زنجبیل

می توانید با استفاده از روغن کرچک یک نوشیدنی خوشمزه برای کاهش وزن تهیه کنید برای تهیه این دمنوش، به یک تکه زنجبیل (یک اینچ)، یک کیسه چای سبز (یا یک قاشق چای خوری چای سبز خشک)، یک قاشق غذا خوری روغن کرچک و یک فنجان آب نیاز است.

برای تهیه دمنوش ابتدا یک قطعه کوچک زنجبیل را به یک فنجان آب اضافه کنید و اجازه دهید، آب بجوشد. پس از 3 دقیقه آن را از روی حرارت بردارید. حالا کیسه چای سبز را برای 1 دقیقه داخل آن قرار دهید و سپس یک قاشق روغن کرچک را مخلوط کنید. این دمنوش را دو بار در روز، یک ساعت قبل از غذا بنوشید. این باعث می شود وزن شما سریعتر کاهش یابد.

منبع: عطارک
مطالب مرتبط
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    دیدگاه
    آخرین اخبار
    اخبار روز سایر رسانه ها