مضرات کدو سبز و ماست

لاغر شدن با کدو سبز و ماست؛ ترکیب برنده یا کشنده؟

A
۰

ترکیب کدو و ماست را افراد برای لاغر شدن نوش جان می کنند؛ اما این ترکیب برای برخی افراد مخصوصا کسانی که مشکلات گوارشی دارند توصیه نمی شود. در ادامه درباره مضرات ترکیب کدو و ماست بیشتر می خوانید.

کدو سبز و ماست را اغلب در وعده های کسانی می بینید که قصد لاغر شدن دارند و می خواهند چربی های بدنشان را خصوصا در ناحیه شکم؛ از بین ببرند. این ترکیب به برخی افراد با مزاج های خاص و یا کسانی که مشکلات گوارشی مانند روده و کلیه دارند توصیه نمی شود. دلیل آسیب رساندن ترکیب کدو سبز با ماست را در ادامه می خوانید.

مصرف کدو سبز با ماست چه ضرری دارد؟

اگرچه بسیاری از افراد برای لاغری شکم و کاهش وزن از ترکیب کدو و ماست استفاده می‌کنند، اما برخی از متخصصان تغذیه بر این باورند که ترکیب این دو ماده غذایی به خصوص برای افراد سرد مزاج، مضر است و این افراد از مضرات کدو سبز با ماست آگاهی ندارند. این دو ماده غذایی هر دو جزو مواد غذایی هستند که دارای طبع سرد اند. به همین دلیل ترکیب این دو می‌تواند تعادل مزاجی بدن را بر هم بزند و باعث تولید بلغم و سودا شود.

بیشتر بخوانید:همه چیز درباره خواص کدو سبز

این یکی از مضرات کدو با ماست است. برای استفاده از ماست و کدو برای لاغری بهتر است از مصلح آن استفاده شود.برای رفع مضرات کدو سبز با ماست  و بریدن سردی این ترکیب به افراد سرد مزاج توصیه می‌شود تا به کدو و ماست، فلفل، نعنا، سیر یا خردل اضافه کنند و یا کدو پخته را با ماست میل نمایند. لاغری شکم و پهلو نیز مانند لاغری در سایر نواحی بدن در کنار رژیم غذایی به ورزش نیازمند است.

برای اینکه بیشتر با مضرات کدو سبز با ماست آشنا شوید، موارد زیر را به ذهن بسپارید:

 •     افرادی که روده تحریک پذیر دارند، ممکن است با مصرف کدو سبز دچار مشکلات گوارشی شوند و این سندرم فعال شود.

 •     در صورتی که طبع گرمی دارید، بهتر است آن را با آبغوره یا سرکه استفاده کنید زیرا یکی از خواص کدو سبز این است که هنگام ورود به معده بر تمام اخلاط دیگر غالب می شود.

 •      مساله دیگر، ابتلا به اسهال و اسپاسم معده است که در صورت مصرف کدوی سبز تلخ به آن دچار می شوید.

 •     گروه دیگری که احتمالا کدو برای آنها مناسب نیست و ضرر می کنند، افرادی هستند که به کدو حساسیت دارند و پس از خوردن دچار تهوع، خارش زیاد و سایر علائم لرژیک می شوند.

 •     در خصوص مصر کدو سبز افراط نکنید چون می تواند در ابتلا به اختلالات عصبی مانند آلزایمر موثر باشد.

بیشتر بخوانید:برای پیشگیری از آب مروارید، کدو سبز بخورید

 •     دسته دیگری که می بایست کدو سبز را با احتیاط  بخورند، زنان شیره، باردار و افراد سیگاری هستند که با ازدیاد سطح کاروتن خطرآفرین است.

 •     سردمزاجان دسته دیگری هستند که مضرات کدو سبز را تجربه می کنند و با عوارضی مانند قولنج، نفخ و بی اشتهایی مواجه می شوند. لذا این افراد می توانند انواع پخته کدو را در ماست رنده کنند و کمی خردل، سیر، نمک و نعناع به این ترکیب اضافه و مصرف کنند.

 •     افراد مبتلا به نارسایی کلیه و سنگ کیسه صفرا از مصرف کدو منع می شوند.

منبع: شینو فیت
مطالب مرتبط
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  دیدگاه
  آخرین اخبار
  اخبار روز سایر رسانه ها