میوه های مضر برای کبد چرب

این میوه ها برای کبد چرب سم هستند

A
۰

کبد چرب از بیماری های شایع است که رعایت رژیم غذایی در آن بسیار مفید است. در این مطلب میوه های مضر برای کبد چرب را معرفی کردیم.

این روزها کبد چرب از شایع ترین بیماری هایی است که وجود دارد. درد شکم٬ تورم پاها٬ ضعف و خستگی از علائم کبد چرب هستند. در مواجهه با این بیماری رعایت رژیم غذایی بسیار مهم است و بهتر است مواد غذایی مضر برای آن خورده نشود. در این مطلب از میوه های ممنوع برای کبد چرب صحبت کرده ایم.

میوه های مضر برای کبد چرب

اگر بیماری کبد چرب دارید یا در معرض خطر ابتلا به این بیماری هستید، برخی تغییرات سبک زندگی و رژیم غذایی می‌تواند به بهبود سلامت کبد شما و کاهش خطر ابتلا به این بیماری کمک کند. مطالعات نشان می‌دهد که پیروی از یک رژیم غذایی کامل و سرشار از فیبر، پروتئین بدون چربی یا گیاهی و چربی‌های سالم بهترین راه برای بهبود سلامت کبد، کاهش خطر بیماری و کاهش وزن سالم است.

مصرف برخی از میوه‌ها مثل سیب، انگور، توت خشک، زغال اخته، لیمو ترش و لیمو شیرین، گریپ فروت و غیره می‌تواند تا حد چشمگیری چربی کبد شما را کاهش دهد. همچنین اصلاح شیوه زندگی مانند افزایش فعالیت بدنی، بهبود خواب و کاهش استرس هم در نقش مکمل درمانی شما تاثیر می‌گذارد.

بیماران مبتلا به کبد چرب از مصرف بی‌رویه قند و نمک خودداری کنند، چراکه این بیماری در بیشتر موارد با کلسترول بالا و دیابت همراه خواهد شد.

بیشتر بخوانید:سبزیجات مناسب برای کبد چرب

برای اینکه از بروز دیابت جلوگیری کنید بهتر است با میوه‌های مضر برای کبد جرب آشنا شوید. برخی افراد با تصور اینکه قند موجود در میوه‌ها ضرری ندارد، هر میوه‌ای را میل می‌کنند، اما باید این هشدار را بدهیم که ممکن است پیشرفت بیماری کبد چرب را به‌ همراه داشته باشد. همچنین ممکن است برخی از میوه‌ها در دوره درمان، تداخل دارویی ایجاد کنند.

 •     آناناس

 •     نارگیل

 •     خرمالو

 •     انار

 •     گیلاس

 •     میوه‌های خشک

 •     انبه

منبع: لیمومی
مطالب مرتبط
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  دیدگاه
  آخرین اخبار
  اخبار روز سایر رسانه ها