مواد لازم برای تهیه شیره سیب | طرز تهیه شیره سیب

شیره سیب؛ خوشمزه و مقوی برای تو که دنبال طعم جدیدی

A
۰

برای تهیه شیره سیب می توانید از مقداری سیب و دارچین استفاده کنید. مواد لازم و شیوه تهیه را در ادامه می خوانید.

اگر شما هم در وعده های صبحانه یا به عنوان شیرین کننده طبیعی از شیره استفاده می کنید پیشنهاد داریم این مدل شیره سیب را حتما امتحان کنید. در تهیه شیره سیب هیچگونه شیرین کننده و قند مصنوعی به کار نرفته است و تنها با سیب می توانید بهترین و خوشمزه ترین شیره را تهیه کنید. توجه داشته باشید که حتی به ماده اولیه دیگری نیاز ندارید. در ادامه طرز تهیه شیره سیب را می خوانید.

مواد لازم برای شیره سیب

سیب 2 کیلو
آب به مقدار لازم
دارچین 1 عدد

بیشتر بخوانید:مربای سیب؛ کم کالری و پرخاصیت! + طرز تهیه

شیوه تهیه شیره سیب به روش سنتی

 1. برای پخت شیره سیب ابتدا سیب‌ها را به چهار قسمت مساوی تقسیم کنید و هسته‌های سیب را بیرون بیاورید. حالا سیب‌ها را داخل یک قابلمه مناسب و گود بریزید و چوب دارچین را داخل آن بیاندازید.

 2. حالا آب را به قابلمه اضافه کنید و تا جایی بریزید که کاملا روی سیب‌ها را بگیرد. قابلمه را روی اجاق گاز بگذارید و حرارت را متوسط کنید تا سیب‌ها کم کم بپزند. بعد از اینکه سیب پخت، اجاق گاز را خاموش کنید و اجازه بدهید سیب‌ها کاملا خنک شوند.

 3. چوب دارچین را جدا کنید و حالا سیب‌ها را داخل پارچ مخلوط کن بریزید تا کاملا میکس شوند؛ سپس سیب میکس شده را از توری خیلی ریز یا پارچه نازک بگذرانید و حسابی فشار بدهید تا آب خالص سیب خارج شود و تفاله‌های سیب داخل چارچه بماند.

 4. در مرحله بعد آب صاف سیب را داخل یک قابلمه مناسب بریزید و روی حرارت اجاق گاز بگذارید تا جوش بیاید. حتما در این مرحله کف‌های روی قابلمه را بردارید. بعد از اینکه کف‌ها را جدا کردید و آب سیب جوش آمد، حرارت اجاق گاز را کم کنید و دیگر کاری به کارش نداشته باشید.

 5. اجازه بدهید عصاره سیب به مدت حدودا ۲ ساعت بجوشد و غلیظ شود. بعد از این مدت یک قاشق غذاخوری از عصاره سیب را داخل یک نعلبکی بریزید و کنار بگذارید تا خنک شود، وقتی خنک شد و متوجه شدید که به غلظت کافی رسیده است، اجاق گاز را خاموش کنید و بعد از اینکه شیره سیب آماده شده خنک شد، آن را داخل شیشه‌های خشک و تمیز بریزید و در جای خنک نگهداری کنید.

منبع: فرارو
مطالب مرتبط
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  دیدگاه
  آخرین اخبار
  اخبار روز سایر رسانه ها