مضرات سس گوجه | عوارض مصرف سس قرمز

۶ عارضه باورنکردنی مصرف سس گوجه برای بدن!

A
۰

با مصرف بی رویه سس قرمز خطر فشار خون را افزایش داده و مشکلات قلب را بیشتر می کنید. در ادامه با ضررهای سس قرمز برای بدن آشنا می شوید.

سس گوجه از چاشنی هایی است در غذاهای فست فود و یا ماکارونی استفاده می کنیم اما ایا مصرف این سس برای بدن مفید است؟ استفاده از سس گوجه باعث افزایش التهاب شده و برای مفاصل و کلیه ضرر دارد همچنین باعث بروز مشکلات قلبی می شود. در ادامه مهم ترین عارضه های خطرناک مصرف سس قرمز برای بدن را می خوانید.

مضرات سس قرمز برای بدن

خطر چاقی

بالان توضیح داد مصرف زیاد غذاهای حاوی شربت ذرت فروکتوز با افزایش خطر چاقی و مقاومت به انسولین همراه است.

 فشار خون بالا

غذاهای فرآوری شده نیز با افزایش التهاب در بدن ارتباط دارند و احتمال فشار خون بالا و عدم تعادل در سطح مواد معدنی در خون را افزایش می‌دهند.

 تری گلیسیرید بالا و مشکلات قلبی

سس گوجه فرنگی ارزش غذایی کمی دارد، زیرا حاوی فیبر یا پروتئین نیست و بنابراین هیچ فایده واقعی برای بدن ندارد، علاوه بر خطر ناشی از ارتباط قند و شربت ذرت با فروکتوز با تری گلیسیرید بالا و مشکلات قلبی نیز مرتبط است.

سس قرمز

 

اسیدیته معده

 متخصص تغذیه به کسانی که از مشکلات گوارشی مانند استرس گوارشی یا رفلاکس معده رنج می‌برند توصیه می‌کند از مصرف سس گوجه فرنگی خودداری کنند، زیرا سس گوجه فرنگی حاوی انواع اسیدها مانند اسید مالیک و اسید سیتریک که باعث اسیدیته و سوزش سر دل می‌شوند است.

واکنش‌های آلرژیک

تحقیقات همچنین در مورد واکنش‌های آلرژیک هنگام مصرف سس گوجه فرنگی به دلیل آنکه سرشار از هیستامین آلرژن زا بوده، هشدار داده است.

مفاصل و سنگ کلیه

مطالعات همچنین ارتباط غذاهای فرآوری شده را با خطر التهاب اثبات کرده است، بنابراین سس گوجه فرنگی ممکن است مشکلات مفصلی ایجاد کند و خطر سنگ کلیه را نیز در بر دارد، زیرا حاوی درصد بالایی از سدیم است که کلسیم موجود در ادرار را افزایش می‌دهد.

منبع: مشرق
مطالب مرتبط
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    دیدگاه
    آخرین اخبار
    اخبار روز سایر رسانه ها