عرق کاکوتی برای زنان | مضرات عرق کاکوتی در بارداری

عرق کاکوتی؛ بزرگ ترین دشمن برای خانم های باردار

A
۰

عرق کاکوتی برای تنظیم قاعدگی مفید است اما خانم های باردار بهتر است با احتیاط این عرق گیاهی را استفاده کنند.

عرق کاکوتی یک داروی ضدافسردگی قوی است که برای مشکلات گوارشی مفید بوده و می تواند اسهال را درمان کند. همچنین این عرق گیاهی خاصیت تنظیم قاعدگی زنان را دارد اما خانم ها مخصوصا در دوران بارداری باید در مصرف آن احتیاط کنند که در ادامه درباره آن توضیح دادیم.

مصرف عرق قاعدگی برای خانم های باردار و شیرده

مصرف عرق کاکوتی برای قاعدگی و بارداری و شیردهی مفید است یا مضر؟ کاکوتی یا «آنخ» یکی از گیاهان دارویی است که به دلیل خواص بی نظیر خود، در میان درمان های دارویی گیاهی جایگاه ویژه ای دارد. از خواص این گیاه می توان به التیام درد های فیزیکی و عصبی، بهبود وضعیت گوارشی، تنظیم قاعدگی زنان، تقویت قوای جنسی و پاکسازی داخلی بدن اشاره کرد.

به طور کل توصیه می شود تا پیش از مصرف هر گونه رژیم غذایی جانبی در دوران بارداری و شیردهی حتما با پزشک مشورت شود.

بیشتر بخوانید:خانم های باردار توت فرنگی بخورن یا نه؟

عرق کاکوتی برای زنان

در بررسی های انجام شده بر علم طب سنتی، گیاه کاکوتی گیاهی با طبع گرم است که مصرف زیاد آن در دوران شیردهی می تواند باعث ایجاد التهاب در بدن نوزاد شیر خوار شود.

همچنین با وجود بسیاری از تحقیقات که نشان دهنده اثر عرق کاکوتی بر افزایش هضم و جذب آهن در غذاست، مصرف کاکوتی به صورت محدود و تحت نظر پزشک، می تواند مادران باردار و شیرده را در برابر کم خونی های فیزیولوژیک دوران بارداری و شیردهی مصون دارد.

با این وجود برخی تحقیقات و موارد گزارش شده در حوزه سلامت مادران و نوزادان بر این باورند که به دلیل نقش عرق کاکوتی در تنظیم عادات ماهانه زنان و خاصیت قاعده آوری، مصرف این گیاه و محصولات آن در سه ماهه اول بارداری می تواند باعث سقط جنین شود.

همچنین یکی از عوارض مصرف زیاد عرق کاکوتی، افزایش فشار خون است. بدین جهت مصرف کنترل نشده کاکوتی در مادر می تواند او را با مشکلات عدیده ای همچون افزایش فشار خون و مشکلات قلبی عروقی مواجه سازد.

 

منبع: ترش واش
مطالب مرتبط
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    دیدگاه
    آخرین اخبار
    اخبار روز سایر رسانه ها