خواص توت سفید برای فشار خون | توت سفید برای کاهش فشار خون

با خوردن توت سفید خوشمزه و آبدار؛ فشار خون رو تنظیم کن + خواص

A
۰

مصرف توت سفید با داشتن مواد معدنی مانند پتاسیم برای کنترل فشار خون موثر است. برای اینکه از تاثیرات توت سفید بر فشار خون بیشتر بدانید با ما همراه باشید.

توت سفید با داشتن طبع گرم و ویتامین های گروه A و B می توانید برای بدن مفید باشد. این میوه آنتی اکسیدان زیادی دارد که سلامت عمومی بدن را تضمین کرده و برای کنترل فشار خون و کاهش فشار خون بالا مفید می باشد. اینفوگیاهی در این مطلب از تاثیرات و علل مصرف توت سفید برای فشار خون توضیح می دهد.

فواید توت سفید برای فشار خون

توت سفید حاوی منیزیم، پتاسیم و آنتی اکسیدانی به نام رزوراترول است که از طریق این مواد موجب کاهش فشار خون می‌شوند. آنتی اکسیدان رزوراترول موجود در توت سفید در واقع مانند وازودیلاتور عمل می‌کند یعنی از طریق کاهش تولید اکسید نیتریک موجب شل شدن رگ‌های خونی شده و از این طریق به کاهش فشار خون بالا کمک می‌کند.

نتایج بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که مصرف توت سفید به کاهش وزن و کنترل فشار خون کمک شایانی می‌کند. ترکیب طبیعی موجود در توت سفید به نام "روتین" می‌تواند چربی قهوه‌ای را در بدن فعال کند تا به سوزاندن کالری کمک کند. چربی قهوه‌ای معمولاً با هوای سرد فعال می‌شود، اما روتین نیز می‌تواند آن را فعال کند. وظیفه چربی قهوه‌ای که به عنوان "چربی خوب" نیز شناخته می‌شود، تبدیل غذا به گرما است، بنابراین مصرف توت ممکن است به افراد کمک کند کالری بیشتری بسوزانند؛ دیگر مزیت روتین این است که به تعادل گلوکز خون کمک می‌کند.

بیشتر بخوانید:همه چیز درباره خواص توت سفید

توت سفید برای فشار خون

گروهی از محققان یک میلی‌گرم روتین به آب آشامیدنی موش‌های چاق اضافه کردند. نتایج بررسی‌های انجام شده نشان داد که روتین چربی قهوه‌ای را فعال می‌کند و به موش‌ها کمک می‌کند کالری بیشتری بسوزانند و چربی خود را کاهش دهند.

مطالعات دیگری نیز فوایدی برای روتین کشف کرده‌اند به طوری که نتایج پژوهش دیگری نیز نشان داد که توت سفید ممکن است به کاهش قند خون در افراد مبتلا به دیابت نوع دوم کمک کند.

به گفته پژوهشگران توت سفید یک گیاه دارویی محسوب می‌‎شود که به کاهش وزن، کاهش فشار خون و کلسترول بدن کمک می‌کند. همچنین برگ‌های درخت توت سفید یا قرمز به صورت خشک شده نیز مزایای زیادی به همراه دارد، می‌توان از آن برای تهیه دمنوش استفاده کرد.

برخی از نشانه های فشار خون بالا

 • سر درد شدید

 •     سرگیجه

 •     تنگی نفس

 •     تاری دید

 •     احساس نبض در سر یا گردن

 •     حالت تهوع

 •     خستگی

 •     درد در قفسه سینه

منبع: غفاری دایت
مطالب مرتبط
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  دیدگاه
  آخرین اخبار
  اخبار روز سایر رسانه ها