خواص مصرف رازیانه بعد از غذا | طریقه مصرف رازیانه برای نفخ معده

برای از بین بردن نفخ شکم، رازیانه بخور | بهترین زمان مصرف رازیانه

A
۰

رازیانه دانه جادویی است که برای سلامت بدن فواید زیادی دارد. در این مطلب درباره نحوه استفاده از رازیانه برای دستگاه گوارش توضیح دادیم.

رازیانه از گیاهان دارویی با طبع گرم است که برای دردهای مفاصل و بیماری های مربوط به کلیه و زنان کاربرد دارد. این گیاه دارویی همچنین برای مشکلات دستگاه گوارش فایده زیادی دارد و برای رفع معده درد و نفخ مفید است. در این مطلب از زمان درست مصرف رازیانه برای سلامت گوارش گفتیم.

فواید خوردن رازیانه بعد از غذا

با خوردن رازیانه بعد از غذا اتفاقات جادویی رخ می دهد. مزه دهانتان تغییر کرده و طعم رازیانه جای طعم غذایی که خورده اید را همراه با طراوت و خنکی میگیرد. این دانه مثل شیرین بیان دلپذیر و معطر است و حواس را آرام می کند.

طعم خاص این دانه های کوچک، اسانسی آزاد می کند که باعثطراوت می شود. اگر از مشکلات گوارشی مثل گاز، نفخ و درد شکم رنج می برید، دانه رازیانه می تواند همان پاسخی باشد که به دنبال آن هستید.

بیشتر بخوانید:رفع فوری نفخ شکم با این دمنوش های گیاهی

رازیانه
دانه رازیانه

در هند، به طور سنتی دانه رازیانه را بعد از غذا برای خوشبو کردن دهان و سالم نگه داشتن سیستم گوارشی می جوند. در حالی که روش معمول استفاده از این دانه این است که نصف قاشق چایخوری رازیانه داخل دهانتان بریزید، البته برخی دوست دارن دانه ها رو قبل از جویدن تفت دهند. این کار باعثمی شود با عطر کمتر طعمش عالی شود. کمی آب لیمو روی دانه ها بریزید تا آنزیم های گوارشی تشویق شوند سریع تر جریان پیدا کنند.

یک روش شگفت انگیز دیگر برای لذت بردن از دانه های رازیانه: این دانه ها رو در روغن ریخته و تفت دهید، بعد روی سیب زمینی پخته یا عدسی بریزید. با این روش رازیانه عطر و طعم عالی پیدا کرده و باعثمی شود تا غذا را بهتر هضم کنید.

منبع: افکار نیوز
مطالب مرتبط
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    دیدگاه
    آخرین اخبار
    اخبار روز سایر رسانه ها