ماسک سیب برای صورت | نحوه تهیه ماسک سیب برای پوست

ماسک سیب ؛ قوی ترین ماسک برای درخشندگی پوست + طرز تهیه

A
۰

سیب بهترین منبع برای آنتی اکسیدان و ویتامین است که برای پوست مفید هستند و باعث شادابی آن می شوند. بهترین ماسک های خانگی با سیب را اینفوگیاهی آموزش می دهد.

ماسک سیب به دلیل خواص ضدالتهابی آن برای پوست صورت توصیه می شود. این ماسک خانگی حاوی ویتامین زیادی است که به پوست شادابی بخشیده و اثرات خستگی را از چهره دور می کند. در این مطلب چند مدل تهیه ماسک صورت خانگی با سیب را می خوانید.

ماسک سیب

کسانی که می خواهند ویتامین کافی به پوست صورت خود برسانند می توانند به سادگی از سیب کمک بگیرند، و همچنین می توانید از پوست خیار و سایر میوه ها استفاده کنید. پوست یک یا دو عدد سیب را بگیرید و بلافاصله روی پوست صورت قرار دهید، خود میوه را بخورید. در صورت تمایل می توان سیب را رنده کرد و به صورت ماسک استفاده نمود. در هر صورت برای تاثیر سیب بر پوست به بیست دقیقه زمان نیاز خواهد بود، سپس صورت را با آب گرم، نه داغ، و پس از آن با آب سرد بشویید.

ماسک پوست سیب و عسل

از پوست سیب به عنوان یک ماده فعال در ماسک های صورت می توان استفاده کرد. یک سیب متوسط  ​​را پوست کنده و پوست را در مخلوط کن قرار دهید. یک قاشق غذاخوری عسل خام را به آن اضافه کنید و به خوبی مخلوط کنید تا خمیر یکدست شود. برای بدست آوردن پوستی سالم، آن را به عنوان ماسک صورت دو بار در هفته استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:طرز تهیه ماسک خانگی با ماست

ماسک سیب، شیر و عسل

یک سیب کوچک را پوره (رنده) کنید. 2 قاشق غذاخوری شیر تازه و 3 قاشق غذاخوری عسل ارگانیک را به آن اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. سپس آن را به طور مساوی روی پوست خود پخش کنید و اجازه دهید کاملا خشک شود. سپس با آب بشویید.

ماسک سیب و گندم

با ترکیب 1 قاشق غذاخوری سیب سبز پوره شده با 1 قاشق غذاخوری جوانه گندم، ماسک صورت عالی دیگری را آماده کنید. اگر به نظر می رسد این مخلوط خیلی چسبنده است، 2 قاشق چایخوری گلاب تازه به آن اضافه کنید. خوب مخلوط کرده و روی پوست بمالید. بعد از 20 دقیقه بشویید. پوست شما نرمتر و روشن تر به نظر می رسد.

ماسک صورت سیب

ماسک سیب، جو دوسر و عسل

2 قاشق غذا خوری جو دوسر ریز خرد شده، 2 قاشق غذاخوری سیب خام پوره شده و 4 قاشق غذاخوری عسل ارگانیک خالص را با هم مخلوط کنید تا یک ماسک صورت چسبناک تهیه کنید. گذاشتن آن روی پوست به مدت 20 تا 25 دقیقه به از بین بردن لایه سلول مرده و همچنین تغذیه موثر پوست کمک می کند.

بیشتر بخوانید:ماسک نعنا برای انواع پوست + نحوه تهیه

ماسک سیب، خامه ترش و آب لیمو

در اینجا ماسک سیب بسیار مفیدی برای افراد دارای پوست چرب وجود دارد. یک سیب کوچک را رنده کنید و به ترتیب 2 قاشق غذاخوری خامه ترش و 1 قاشق غذاخوری آب لیمو تازه به آن اضافه کنید. مخلوط را در تمام صورت خود به صورت یکنواخت بمالید و 15 دقیقه صبر کنید. سپس با آب سرد شستشو دهید.

ماسک سیب، شیر و زرده تخم مرغ

این یکی دیگر از ماسک های صورت آسان برای پوست روشن و درخشان است. در یک کاسه، 1 زرده تخم مرغ و 1 قاشق غذاخوری شیر خام را با 3 قاشق غذاخوری پوره سیب مخلوط کنید. با یک قاشق هم بزنید تا به خمیر یکدست تبدیل شود. روی پوست خود بمالید و حداقل نیم ساعت صبر کنید. سپس با آب ولرم بشویید.

ماسک سیب، عسل و ماست

با مخلوط کردن 2 قاشق غذاخوری پوره سیب، 1 قاشق ماست ساده و 1 قاشق غذاخوری عسل ارگانیک در کنار یکدیگر، یک ماسک مرطوب کننده و همچنین تغذیه کننده صورت را تهیه کنید. آن را به مدت 20 تا 25 دقیقه روی پوست خود بگذارید و سپس با آب ولرم بشویید. به تدریج پوست شما روشن تر می شود.

 

منبع: عطارک
مطالب مرتبط
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    دیدگاه
    آخرین اخبار
    اخبار روز سایر رسانه ها