آب خوردن بعد از رابطه جنسی | نوشیدن آب بعد از رابطه جنسی

آب نوشیدن؛ قبل از رابطه جنسی توصیه میشه یا بعدش؟

A
۰

نوشیدن آب بعد از رابطه جنسی برای بدن فواید و مضراتی دارد. زوجین با خواندن این مطلب درباره زمان درست نوشیدن آب برای رابطه جنسی؛ اطلاعات بیشتری به دست می آورند.

نوشیدن آب قبل از رابطه جنس یا بعد از رابطه جنسی سوالی است که اغلب برای زوجین به وجود می آید! به طور کلی نوشیدن آب بعد از رابطه جنسی باعث از بین رفتن میکروب ها باکتری شده و به بدن را هیدراته می کند اما مضراتی برای بدن داردکه در ادامه این مطلب اینفوگیاهی درباره تاثیرات و زمان صحیح نوشیدن آب در ارتباط با رابطه جنسی توضیح می دهد.

مضرات آشامیدن آب بعد از رابطه جنسی

یکی از مضرات آشامیدن آب بعد از رابطه جنسی، ممکن است باعث ایجاد عفونت در سیستم ادراری شود. وقتی که فرد در حال رابطه جنسی است، بدن به طور طبیعی مایعات زیادی ترشح می‌کند. اگر پس از رابطه جنسی فرد آب بنوشد، ممکن است باعث شستشوی مایعات طبیعی و محافظت کننده درونی سیستم ادراری شود. این موضوع می‌تواند به عفونت‌های ادراری مانند سیستیت نیز منجر شود. بنابراین، بهتر است پس از رابطه جنسی چند ساعتی صبر کرده و سپس آب بنوشید تا بدن به طور طبیعی بتواند مایعات را جذب کند و سیستم ادراری خود را به خوبی حفظ کند.

بیشتر بخوانید:عادت های پرخطری که سلامت جنسی را تهدید می کنند!

چرا نباید بعد از رابطه جنسی آب خورد؟

بعد از رابطه جنسی، بدن به فعالیت‌های شدیدی مشغول می‌شود و انرژی زیادی را مصرف می‌کند. در این زمان، بدن نیاز به استراحت و بازیابی دارد. آب مصرف شده در هنگام رابطه جنسی نیز برای خنک کردن بدن و حفظ دمای مناسب استفاده می‌شود. بنابراین، مصرف آب بعد از رابطه جنسی می‌تواند باعث کاهش سطح انرژی و عوارضی مانند خستگی، سردرد و عدم تمرکز شود. همچنین، مصرف آب بعد از رابطه جنسی می‌تواند باعث ایجاد عفونت‌های ادراری شود. بنابراین، بهتر است بعد از رابطه جنسی به استراحت و مصرف آب کافی توجه کرده و بدن خود را بازیابی کنیم.

آب خوردن در رابطه جنسی

فواید و عوارض آب خوردن بعد از رابطه جنسی

آب خوردن بعد از رابطه جنسی یک مسئله متناقض است و نظرات متفاوتی در این زمینه وجود دارد. برخی افراد معتقدند که آب خوردن بعد از رابطه جنسی می‌تواند به تمیز کردن بدن و جلوگیری از عفونت های ممکن کمک کند. آب خوردن ممکن است باعث از بین بردن باکتری ها و مواد زائد در شود و بدن را تمیز کند. همچنین آب خوردن می تواند احساس آرامش و راحتی پس از رابطه جنسی را افزایش دهد.

بیشتر بخوانید:قبل رابطه جنسی غذا بخوریم یا بعدش؟!

از سوی دیگر، برخی معتقدند که آب خوردن بعد از رابطه جنسی ممکن است به بدن آسیب برساند. این افراد معتقدند که آب خوردن می تواند باعث خروج مواد ضروری از بدن و اختلال در تعادل فیزیولوژیکی شود. برخی از مواد موجود در آب ممکن است با ترکیبات بدن تداخل کنند و باعث مشکلاتی مانند التهابات و عفونت ها شوند. همچنین، آب خوردن بعد از رابطه جنسی می تواند باعث احساس سردی و ناراحتی در مناطق حساس شود و به لذت جنسی کاسته شود.

در نهایت، هر فرد و هر جفت جنسی باید بر اساس نیازها و تجربیات خود تصمیم بگیرد که آیا آب خوردن بعد از رابطه جنسی مناسب است یا خیر. همچنین، مشاوره پزشکی و پرسش از متخصصان صحیح می تواند بهترین راهنمایی را در این زمینه ارائه دهد.

  • در صورتی که احساس تشنگی تان زیاد بود بهتر است به جای آب سرد از یک لیوان آب داغ یا یک لیوان چای زعفران برای نوشیدن همراه با عسل یا ۱ عدد خرما یا شکلات تلخ استفاده نمایید. شیر عسل، شیر کاکائو و شیر خرما هم میتواند گزینه مناسبی برای رفع تشنگی بعد از رابطه جنسی باشد.

منبع: تابناک
مطالب مرتبط
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    دیدگاه
    آخرین اخبار
    اخبار روز سایر رسانه ها