مضرات میوه ها | میوه های مضر برای اول صبح

هرگز این میوه ها رو ناشتا نخور! + مضرات و دلیل

A
۰

مصرف ناشتای برخی از میوه ها به سلامت بدن آسیب های جدی وارد می کند که در ادامه به آن ها می پردازیم.

مصرف برخی از میوه ها به تامین ویتامین مورد نیاز بدن کمک می‌ کنند اما خوردن برخی از میوه در کنار تاثیر مثبت آن بر سلامت بدن، معایبی هم به دنبال دارد. اصول تغذیه سالم و متعادل معلوم است بنابراین معیار ما در اینجا این است که چگونه میوه بخوریم که به تغذیه سالم و متعادل نزدیک باشد.

میوه هایی که نباید با معده خالی خورده شوند!

اغلب افراد در وعده صبحانه و با معده خالی اقدام به خوردن بسیاری از میوه ها می‌کنند، در حالی که مصرف برخی از میوه ها به طور ناشتا برای بدن مناسب نیست.

متخصصان تغذیه و رژیم درمانی توصیه می‌کنند که هنگام صبح این میوه ها مصرف نشوند:

 پرتقال

میوه

 پرتقال یکی از خوشمزه‌ترین میوه‌هایی است که در سراسر کشور طرفداران خاص خود را دارد و بهترین و مطلوب‌ترین نوع آن در شمال کشور است که به علت آب و هوای خوب می‌روید، به همین علت ممکن است برخی افراد برای کاهش وزن یا از روی عادت به مصرف این میوه اقدام کنند، اما باید دانست که مصرف پرتقال به خصوص با معده خالی باعث افزایش اسید معده شده و بر غشای مخاطی معده اثر بدی مانند ناراحتی‌های سیستم گوارشی، حالت تهوع و ... خواهد گذاشت، به همین علت به هیچ عنوان به صورت ناشتا از پرتقال استفاده نکنید و سلامت خود را به خطر نیندازید.

گلابی

گلابی

فیبر خام موجود در گلابی در صورن ناشتا مصرف کردن، ممکن است به مخاط ظریف موجود در معده آسیب بزند و باعث اختلال در سیستم دستگاه گوارش شود. زمان مشخصی برای خوردن این میوه وجود ندارد، اما بهترین گزینه این است که همانطور که گفتیم به هیچ عنوان با معده خالی مصرف نشود.

موز

موز

جالب است بدانید مصرف موز به صورت ناشتا باعث افزایش ناگهانی منیزیم می‌شود و می‌تواند با برهم زدن تعادل منیزیم و کلسیم در بدن در سیستم قلبی_ عروقی اختلال ایجاد کند.

خیار

خیار

شاید بار‌ها شنیده ایم که مصرف سبزیجات و میوه جات تازه برای تقویت سیستم ایمنی بدن لازم و ضروری هستند، اما این نکته را هم باید دانست که آمینو اسید موجود در سبزیجات به خصوص خیار وقتی با معده خالی مصرف شوند، همانند سایر میوه جات دیگر روی معده تاثیر منفی گذاشته و باعث نفخ معده، سوزش سر دل، درد در نواحی شکمی خواهند شد.

گوجه فرنگی

گوجه فرنگی

از آن جایی که گوجه فرنگی حاوی مقدار زیادی اسید است، در صورتی ناشتا مصرف کردن با اسید معده واکنش‌های شیمیایی انجام می‌دهد و ممکن است شانس ابتلا به زخم معده را در افراد افزایش دهد.

منبع: بهار نیوز
مطالب مرتبط
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    دیدگاه
    آخرین اخبار
    اخبار روز سایر رسانه ها